2ο τουρνουά Ραφήνας: Και τα πιτσιρίκια της Τριγλίας πήραν Κύπελλο

Την τρίτη θέση πήραν και οι μικροί του Λάκη Κρικέλη. Στον αγώνα για την τρίτη θέση νίκησαν την Θύελλα Ραφήνας σε ένα μίνι ντέρμπι με 3-2.

Η Τριγλία προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο 2-0 χάρη σε τέρματα των Θανάση Κοντογεώργη και Ηλία Παπαθανασίου με φάουλ. Στην επανάληψη μείωσε για την Θύελλα ο Άγγελος Παπαδημητρίου με πέναλτυ, ενώ η Τριγλία έχασε την ευκαιρία να αυξήσει το σκορ, αφού ο γκολκήπερ των Λιγνιτωρύχων Γιάννης Ενωτιάδης απέκρουσε το πέναλτυ του Κυριάκου Κοζή.

kozis_kyriakos

Κάτι όμως που το πέτυχαν αργότερα οι κιτρινόμαυροι με αυτογκολ. Μετά το 3-1, η Θύελλα πίεσε για να μειώσει το σκορ και τα κατάφερε με τον Φίλιππο Μπίκα (3-2), όμως δεν μπόρεσε να φθάσει στην ισοφάριση κι έτσι η Τριγλία πήρε το Κύπελλο και την τρίτη θέση.