Άγιος Ιερόθεος-Τριγλία: Στοιχηματική ανάλυση από τους betarades

Το στοιχηματικό σάιτ www.betarades.gr αναλύει τον αγώνα του Άγιου Ιερόθεου με την Τριγλία, που διεξάγεται σήμερα στο δημοτικό γήπεδο Ραφήνας, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής για τον 4ο όμιλο της Γ΄Εθνικής.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ – ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ

Γήπεδο: Δημ. Ηφαίστου

Προϊστορία δεκαετίας: 1-0-0

Καιρός: 19oC, Αραιή Συννεφιά
Διαιτητής: Παπαβασιλείου

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ

Από ένα αήττητο σερί δέκα αγωνιστικών προέρχεται ο Άγιος Ιερόθεος, ο οποίος και μετράει τρεις νίκες και εφτά ισοπαλίες σε αυτό. Στο προηγούμενο παιχνίδι της, η ομάδα του Βαγγέλη Σταυρακόπουλου φιλοξένησε τον Ηλυσιακό, κόντρα στον οποίο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0. Το αυτογκόλ του Κούντου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ήταν αυτό που χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Άγιου Ιερόθεου.

Με το τρίποντο αυτό, έφτασε τους 31 βαθμούς και βρίσκεται στην τέταρτη θέση μαζί με τον Εθνικό, πέντε βαθμούς μακριά από την πρώτη θέση και τους Ιωνικό και Εργοτέλη. Διαθέτει μια από τις καλύτερες επιθέσεις του ομίλου με 25 τέρματα ενεργητικό. Τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός του στο πρωτάθλημα, όντας αήττητος στα τέσσερα τελευταία (1-3-0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί του Ηλυσιακού για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ Α.Ο

Από ένα αήττητο σερί τεεσάρων αγωνιστικών προέρχεται από την πλευρά της η Τριγλία Ραφήνας, η οποία και μετράει δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Γιώργου Αρχοντάκη φιλοξενήθηκε από την Θύελλα Ραφήνας, στο ντέρμπι της περιοχής, επικρατώντας με 0-2. Οι φιλοξενούμενοι έχοντας πάρει αριθμητικό πλεονέκτημα, κατάφεραν να προηγηθούν στο 63ο λεπτό με το τέρμα του Μαντζώρου, με τον Τσεβά να διαμορφώνει το τελικό 0-2, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η νίκη αυτή έφερε την Τριγλία στην ένατη θέση της βαθμολογίας, όπου και “συγκατοικεί” με την Ρόδο, έχοντας αμφότερες από 20 βαθμούς. Επιπλέον, με 30 τέρματα παθητικό, διαθέτει τη χειρότερη άμυνα του ομίλου. Τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες ο μέχρι τώρα εκτός έδρας απολογισμός της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Θύελλας Διασταυρώσεως Ραφήνας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

*Εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

*Στον πρώτο γύρο: Τριγλία Ραφήνας Α.Ο – Άγιος Ιερόθεος 0-1

*Στο κύπελλο: Άγιος Ιερόθεος – Τριγλία Ραφήνας Α.Ο 4-0

Πηγή: betarades.gr