Από νωρίς βρέθηκε να χάνει η Τριγλία από τον ΙΝΚΑ – Τελικό σκορ 3-2

Σημαντική νίκη με την οποία “ξεκόλλησε” από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα της Γ Εθνικής, πέτυχε η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ που επικράτησε με 3-2 επί της Τριγλίας Ραφήνας και θα τα “παίξει” όλα για όλα την τελευταία αγωνιστική κόντρα στον Ιωνικό, για να μπορέσει να πετύχει τον στόχο της παραμονής!

Εξαιρετικό ήταν το ξεκίνημα του ΙΝΚΑ στο παιχνίδι, καθώς μόλις στο 2ο λεπτό απείλησε με κεφαλιά του Ντεντάκη που πέρασε άουτ. Στο 9’ ο Τσίτας σούταρε έξω από την περιοχή, όμως και πάλι η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ και ένα λεπτό αργότερα, ο Ντεντάκης ανατράπηκε και ο Αρσένιεβιτς μετέτρεψε το πέναλτι σε γκολ κάνοντας το 1-0. Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών παιχνιδιού, ο Καρβουνιάρης με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0 και στο μισάωρο ο Τσίτας με κεφαλιά «ανάγκασε» τον Δήμιζα να απομακρύνει σε κόρνερ.

Σημαντική ευκαιρία και στο 34’ για τους Χανιώτες με τον Τσίτα να πλασάρει ελάχιστα άουτ ενώ στο 35’ ο Αρσένιεβιτς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έκανε το 3-0. Στο 37’ στη πρώτη τους παρουσία στα καρέ του ΙΝΚΑ, η Τριγλία Ραφήνας μείωσε με προβολή του Μπιταξή σε 3-1.

Στην επανάληψη, με τον Τσίτα και πάλι η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ έχασε σημαντική ευκαιρία στο 52’, με τον Δήμιζα να διώχνει σε κόρνερ, ενώ λίγα λεπτά αργότερα, ο Καμβύσης με γέμισμα που έκανε, σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Βλαχάκη. Στη συνέχεια δεν υπήρχαν αξιόλογες ευκαιρίες, με εξαίρεση το γκολ της Τριγλίας στο 82’ όταν έκανε το 3-2 με κεφαλιά του Μακρή.

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ: Βλαχάκης(76’ λ.τ. Καλοριζικάκης), Παληγιώργος, Αλκης, Ντεντάκης, Σταθινάκης, Κυτράκης, Αρσενίεβιτς, Τσίτας, Σουμπασάκης(59’ Τσικουδάκης), Περδικάκης, Καρβουνιάρης

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Δήμιζας, Καμβύσης, Κωτσαλάς, Μακρής, Μπιταξής, Παπασάββας, Τσάγκαρης, Καρβουνίδης, Ποτουρίδης, Τσεβάς (62’ Τζάθας), Νικολόπουλος.