Κύπελλο: Λύγισε στην παράταση (118΄) ο Θησέας Νέας Μάκρης

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΑΝΑ πήραν τα Γλυκά Νερά που επικράτησαν 1-0 εκτός έδρας του Θησέα Νέας Μάκρης στην παράταση.

Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε στο 118’ με πέναλτι ο Χίσο, το οποίο κέρδισε ο Μπουγάτσιας.

Το ματς ήταν ντέρμπι στη μεγαλύτερη διάρκειά του με τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες, αλλά στην παράταση φάνηκε ξεκάθαρα ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν μεγαλύτερο βάθος πάγκου με επιλογές που τους βοήθησαν να φτάσουν στη νίκη-πρόκριση.

Διαιτήτευσαν οι Μανιώτης, Λάμπρου, Χόικας.

ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. (Βλ. Χατζηαναστασίου): Κατσιούλης, Γεωργιάδης (46’ Νικολέας), Μηναδάκης, Τασσόπουλος, Τσατσούλας, Οικονόμου, Διασίτης (75’ Δημητρίου), Ανδρεαδάκης (105’ Βλασσόπουλος), Ζιάγκος, Κατσούγκρης, Ιωάννου (63’ Γεωργάτος).

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Αλ. Παπαδάκης): Καταχανάκης, Συμβουλίδης (46’ Ρέκα), Μπέντας, Βατίστας, Γεωργάκας, Μπελεβέτης (63’ Βάρδας), Αλεξίου, Νάνος, Γάσπαρης (74’ Μπουγάτσιας), Χίσο, Στίσι (107’ Κουφοκώστας).