“Χαρακίρι” του Αργοναύτη και ήττα 72-73 από τον Ιωνικό ΝΦ στη Ραφήνα! (φωτό & βίντεο)

Βάλθηκε να… τρελάνει από την αγωνία τους φίλους του ο Αργοναύτης Ραφήνας και σε κάθε αγώνα ζουν ένα ψυχολογικό θρίλερ. Κι αυτή τη φορά χωρίς happy end!

Οι παίκτες του Γιαννακόπουλου είχαν το πάνω χέρι 72-71, μετά το γκολ-φάουλ του Ζερβού, και κάποια φαλτσοσφυρίγματα των διαιτητών κι απέμεναν μόλις δύο δευτερόλεπτα για να ακουστεί η κόρνα της γραμματείας. Μια καλή άμυνα και θα έπαιρναν το ροζ φύλλο αγώνα.

Κι εκεί δικαιώθηκαν όσοι λένε ότι το μπάσκετ δεν τελειώνει ποτέ. Τάιμ άουτ για τον Ιωνικό, η μπάλα στον ψηλό κάτω από το καλάθι, εύκολη δουλειά και “άντε γειά”. Τελικό 72-73. Μεγάλη νίκη για τους φιλοξενούμενους, “μαχαιριά” στην πλάτη για τους ραφηνιώτες που φτάνουν στην βρύση, αλλά νερό δεν πίνουν.

Όλο το παιχνίδι παίχτηκε στα τελευταία κρίσιμα λεπτά. Μέχρι τότε ο Ιωνικός ήταν μπροστά αλλά ποτέ δεν ένιωσε την απειλή των γηπεδούχων. Τα δεκάλεπτα: 19-18, 16-21, 14-17, 23-17.

Αργοναύτης 72
Ιωνικός ΝΦ 73

Διαιτητές: Θεονάς, Μαγκουνής, Μαρτινάκος

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος, Πανταζής): Μπελεξής, Χωματάς 5 (1), Σιώμος 5, Μητσάκης, Συγγούνας Ε. 12 (1), Ζερβός 19 (3), Τρικαλιώτης 16 (4), Παπουτσής 11 (3), Συγγούνας Δ., Ζερβός, Τρικαλιώτης, Σιώμος, Γιωτάκης, Παπουτσής, Γεμενής.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 5 (1), Αρχος 9 (3), Φωτητζόγλου 3, Γρύλλης 8 (1), Κοντοζόπουλος, Τύρλας 18, Μουμπάρακ 19 (1), Καράμπελας, Κουμουνδούρος, Τσουβελεκάκης, Κούτρας, Χριστόδουλος 11.

Δείτε σε βίντεο τα τελευταία κρίσιμα λεπτά του αγώνα, όπως τα κατέγραψε η κάμερα του iRafina.gr