Χρυσοστόμεια 2017! Τελικός: Τριγλία – Μικρασιατικός 4-1

Πριν λίγο τελείωσε ο τελικός του τουρνουά ποδοσφαίρου “Χρυσοστόμεια 2017” με την Τριγλία να κατακτά και φέτος το Κύπελλο. Οι ραφηνιώτες επικράτησαν του Μικρασιατικού με σκορ 4-1.

Από το ξεκίνημα οι κιτρινόμαυροι έδειξαν ποιος θα είναι το “αφεντικό” στο παιχνίδι, και στο πρώτο δεκάλεπτο βρίσκονται μπροστά στο σκορ με 2-0. Τα γκολ σημείωσαν ο Κόντι μόλις στο 2ο λεπτό και ο Αμντουραχμάνι στο 9΄.

Στο 21΄ο Κότσι διπλασίασε τα τέρματά του, γράφοντας το 3-0.

Το β΄ημίχρονο ξεκίνησε με πολλές αλλαγές για την Τριγλία. Ο Μάρκος Δήμος έχει αλλάξει σχεδόν τη μισή ομάδα.

Στο 50΄ μειώνει ο Μικρασιατικός με τον Κολοβό.

4-1 ο Μητσόπουλος με καταπληκτικό σουτ βολίδα στο 62′.

Τριγλία: Ιωσήπου, Καμβύσης, Τσακίρης, Νικολόπουλος, Πολυχρονάκης, Καραγιάννης, Ντάφλας, Τσάγγαρης, Βουτσιώτης, Κότσι, Αμπντουραχμάνι.

Έπαιξαν και οι: Σολδάτος, Βατίστας Χ., Μητσόπουλος, Παπαδιονυσίου, Παπαδόπουλος, Αρβανιτίδης, Ζαφειρόπουλος, Μαντζεβελάκης, Λημνιός, Κατσαβριάς, Μακρής.

Μικρασιατικός: Καψάλης, Γκουρνέλος, Καρατζάς, Μπιρμπιάς, Βλάχος Θ., Βλάχος Π., Ντάντης, Μοροσάνου, Ψαραδέλης, Κολοβός, Πετρίτσης.

Έπαιξαν και οι: Τσέλιος, Ντουλάκης, Κατωπόδης, Κανακόπουλος, Σμυρνάκης.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Πανούτσος, με βοηθούς τους Γκούγκαρη, Νίκα.