Χρυσοστόμεια 2017! Η Τριγλία (πάλι) στον τελικό

Η Τριγλία είναι και φέτος στον τελικό του τουρνουά “Χρυσοστόμεια”, αφού νίκησε στο δεύτερο αγώνα την ομάδα του Πανιώνιου με 2-0.

Oι κιτρινόμαυροι θα αντιμετωπίσουν αύριο τον Μικρασιατικό, ο οποίος λύγισε τον Ατρόμητο με 1-0 χάρη σε γκολ που σημείωσε o Μοροσάνου ένα λεπτό πριν την λήξη.

Μικρασιατικός: Κωνσταντόπουλος, Γκουρνέλος, Καρατζάς, Γκεμίσης, Βλάχος Θ., Βλάχος Π., Ντάντης, Μοροσάνου, Ψαραδέλης, Κολοβός, Κιούτσακ. Έπαιξαν και οι: Πετρίτσης, Τσέλιος, Καψάλης.

Έτσι την Κυριακή στις 17.30 ο τελικός είναι Τριγλία-Μικρασιατικός. Να σημειώσουμε πως Ατρόμητος και Πανιώνιος κατέβηκαν με παίκτες από τις Ακαδημίες τους.

Όσον αφορά τον δεύτερο αγώνα η Τριγλία καθάρισε από νωρίς τον αγώνα με το πρώτο γκολ να το σημειώνει ο Ντάφλας στο 12΄, ενώ το 2-0 έγινε με αυτογκολ από σέντρα του Κότσι.

Τριγλία: Ιωσήπου, Καμβύσης, Τσακίρης, Νικολόπουλος, Πολυχρονάκης, Μακρής, Ντάφλας, Τσάγγαρης, Βουτσιώτης, Κότσι, Καλάβριας.

Έπαιξαν και οι: Καραγιάννης, Μητσόπουλος, Αρβανιτίδης, Αμπντουραχμάνι, Παπαδόπουλος, Μαντζεβελάκης, Ζαφειρόπουλος, Παπαδιονυσίου, Λημνιός, Βατίστας Χ. και Δ., Σολδάτος.

Οι αγώνες ήταν διάρκειας μιας ώρας, 30 λεπτά κάθε ημίχρονο. Το διαιτητικό τρίο ήταν οι: Γκούγκαρης Δημ., Νίκας Γιωργ. και Γκουβας Χρηστος.