Χρυσοστόμεια 2018: Η Τριγλία στον τελικό, 1-0 τον Πανιώνιο (φωτό)

Τελείωσε και το δεύτερο παιχνίδι στο γήπεδο της Ραφήνας. Η Τριγλία νίκησε τον Πανιώνιο με 1-0 στο πλαίσιο του τουρνουά «Χρυσοστόμεια 2018» και θα αγωνιστεί αύριο στον τελικό.

Το γκολ για τους νικητές πέτυχε ο Αμπντουραχμάνι στο 25ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου και ήταν αυτό που έκρινε την αναμέτρηση υπέρ των κιτρινόμαυρων. Στον τελικό θα αντιμετωπίσει την Μικρασιατική Μεγάρων όπου στο πρώτο ματς νίκησε τους Πόντιους Δραπετσώνας επίσης με σκορ 1-0.

Στο εν λόγω τουρνουά, που έχει γίνει πια θεσμός όχι μόνο για την Ραφήνα, αλλά και για το σύνολο των συλλόγων που έλκουν την καταγωγή τους από τις αλησμόνητες πατρίδες του μικρασιατικού ελληνισμού, συμμετέχουν τα σωματεία ΠΑΕ Πανιώνιος Γ.Σ.Σ., Α.Ο. Μίμας Μικρασιατική Μεγάρων και Α.Σ. Ποντίων Δραπετσώνας.