Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Θύελλα Ραφήνας – ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 3-1 τελικό

Παρακολουθήστε μέσα από το iRafina.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Θύελλας Ραφήνας και της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ, για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Τον αγώνα, που ξεκινά στις 16:00, θα διευθύνει ο Σφέτσιας, από τον Σύνδεσμο Σάμου, με βοηθούς τους Ζερβάκη και Μουμπογιατζόγλου, του Συνδέσμου Πειραιά.

16.00 Ξεκίνησε ο αγώνας. Και οι δύο ομάδες θέλουν το τρίποντο μια κα το σημερινό ματς είναι ζωής ή θανάτου.

Ο καιρός είναι καλός, έχει ηλιοφάνεια και ενδείκνυται για καλό ποδόσφαιρο, ενώ πριν την σέντρα οι δύο προπονητές, Σηφάκης και Κολιτσιδάκης είχαν ένθερμο χαιρετισμό

6΄Δύο απανωτά κόρνερ για τη Θύελλα πέρασαν χωρίς να απειλήσουν οι γηπεδούχοι

9΄Εξαιρετικό σουτ του Γκίκα απέκρουσε με εκτίναξη ο γκολκίπερ της κρητικής ομάδας

Οι γηπεδούχοι έχουν μπει πιο δυνατά στο παιχνίδι και δείχνουν να το θέλουν πιο πολύ

13΄Πρώτο σουτ καλό από πλευράς φιλοξενούμενων με τον Ντεντάκη έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Κατσιούλη

14΄Πολύ καλή ευκαιρία για την Θύελλα με τον Βαζέχα να μην προλαβαίνει στο… τσακ να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα

21΄Φάουλ του Χαρακτίδη πέρασε άουτ

Δυνατό παιχνίδι κυρίως κέντρου, υπάρχει δυσκολία να βγουν οι φάσεις στις δύο εστίες

23΄Φάουλ σε καλό σημείο για την ΙΝΚΑ, ο Σουμπασάκης  σουτάρει πάνω στο τείχος

26΄Κίτρινη κάρτα ο Σέχου

28΄Διαμαρτυρίες του πάγκου της Θύελλας για πτώση του Μανουσάκη μεσ την περιοχή σε εκτέλεση κόρνερ

30΄Η ΙΝΚΑ απειλεί από στημένα. Οι κεφαλιές όμως δεν βρίσκουν “στόχο”!

31΄Καλή αντεπίθεση των γηπεδούχων  ο Αράπης δεν βρίσκει τη μπάλα με το κεφάλι από καλή θέση

35΄ΓΚΟΟΟΛ! Η Θύελλα ανοίγει το σκορ μετά από εκτέλεση φάουλ του Χαρακτίδη ο Μανουσάκης με την βοήθεια αμυντικού έσπρωξε τη μπάλα στην εστία του Βλαχάκη κάνοντας το 1-0

40΄Σουτ του Ντεντάκη έξω από την περιοχή άουτ

43΄Καλή ευκαιρία για τους Λιγνιτωρύχους. Πάσα του Ανδρεαδάκη, καλό σουτ του Ζέκιο λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βλαχάκη

44΄Ευκαιρία καλή και για την ΙΝΚΑ με τον Βεστάκη μετά από το βολέ του Βλαχάκη να βγαίνει σε θέση βολή όμως το σουτ που επιχείρησε απέκρουσε ο Κατσιούλης

45΄Λήξη του ημιχρόνου. Η Θύελλα είναι μπροστά στο σκορ με 1-0

17.00 Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

48΄ΓΚΟΟΟΛ! Ιδανικό ξεκίνημα στην επανάληψη για τη Θύελλα. Ο Γκίκας από κοντά γράφει το 2-0 και βάζει τις βάσεις για μια σπουδαία νίκη

54΄π Αλλαγή η ΙΝΚΑ. Μπήκε ο Αρσενίεβιτς στη θέση του Δημήτρη

56΄Αλλαγή κάνει και ο Κολιτσιδάκης για τη Θύελλα. Βάζει Μαστρογιαννούδη αντί του Ανδρεαδάκη

Στο 60΄είμαστε και το ματς έχει πάρει μια άγρια ομορφιά. Οι γηπεδούχοι παίζουν με αντεπιθέσεις, ενώ οι κρητικοί πιέζουν αλλά χωρίς αποτέλεγμα μέχρι στιγμής

64΄Αλλαγή, η δεύτερη για την ΙΝΚΑ. Ζντάβκοβιτς αντί Σέχου

64΄Δοκάρι η Θύελλα. Ο Χαρακτίδης εκτέλεσε φάουλ (που κέρδσε ο Αράπης) σε καλό σημείο αλλά πλάγια. Το εκτέλεσε και η μπάλα βρήκε κάθετο δοκάρι και βγήκε προς τα έξω. Μοναδική ευκαιρία για το 3-0.

65΄Σε μαι καλή επίθεση ο Βεστάκης πιάνει κεφαλιά πάνω από τα δοκα΄ρια του Κατσιούλη

66΄Κίτρινη ο Ζντράβκοβιτς

67΄Κίτρινη και ο Αράπης

70΄ΓΚΟΟΟΛ! Η ΙΝΚΑ μειώνει το σκορ σε 2-1 με κεφαλιά του Καρβουνιάρη, ο οποίος προωθείται πάντα στα στημένα

71΄ΓΚΟΟΟΛ! Δεν πρόλαβαν να χαρούν οι κρητικοί και ο Γεραγωτέλλης φαίνεται να κάνει το 3-1 μετά από κόρνερ και αναταραχή στην περιοχή της ΙΝΚΑ, όμως όπως αποδεικνύεται στο βίντεο του αγώνα, είναι τελικά αυτογκολ.

78΄Διπλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με σουτ απανωτά των Βεστάκη και Αρσενίεβιτς, πάνω στα σώματα αμυντικών

80΄Αλλαγή τριτη και τελευταία για τον Σηφάκη και την ομάδα του. Μπάινει ο Ταταράκης και βγαίνει ο Καρβουνιάρης

81΄Αλλαγή και η Θύελλα. Φύτρος αντί Ζέκιο

Στο τελευταίο πεντάλεπτο μπήκαμε και οι φιλοξενούμενοι πιέζουν για να μειώσουν το σκορ