Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Θύελλα Ραφήνας – Ερμής Ζωνιανών (τελικό 1-0)

Παρακολουθήστε μέσα από το iRafina.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Θύελλας Ραφήνας και του Ερμή Ζωνιανών, για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Τον αγώνα, που ξεκινά στις 15:00, θα διευθύνει ο Μαχαίρας Ε. του Συνδέσμου Αθηνών, με βοηθούς τους Μαχαίρα Κ. του Συνδέσμου Αθηννών και Μέστρο του Συνδέσμου Λέσβου.

Για πρώτη φορά  στον πάγκο των “Λιγνιτωρύχων” θα κάτσει  ο  Θανάσης Κολιτσιδάκης.

15.00 Ξεκίνησε το ματς

Η Θύελλα έχει αμεση ανάγκη το τρίποντο και αυτό φαίνεται από τα πρώτα λεπτά με τους παίκτες το Θ. Κολιτσιδάκη να μκπαίνουν δυνατά με τη σέντρα του αγώνα

3΄Φάουλ έξω από την περιοχή για τη Θύελλα. Το εκτελεί ο Χαρακτίδης χωρίς να απειλήσει

4΄Κόρνερ για τους γηπεδούχους πάλι με τον αρχηγό της ομάδας Χαρακτίδη μπλοκάρει ο κίπερ του Ερμή

5΄Συνέχεια με νέο κόρνερ κι αυτό το εκτελεί ο “Χαρα” διώχνει η άμυνα

13΄Δυνατό σουτ του Βαζέχα εκτός μεγάλης περιοχής άουτ

15΄Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τα Ζωνιανά. Εκπληκτική πάσα του Τοπούζη βγάζει μόνο του τον Ρόβα αλλά ο Πάντος σώνει τη Θύελλα από σίγουρο γκολ διώχνοντας με το χέρι τη μπάλα στο σουτ του παίκτη της κρητικής ομάδας

16΄Απειλεί και πάλι ο Ερμής που έχει ανέβει τα τελευταία λεπτά

21΄Ευκαιρία καλή για τους φιλοξενούμενους. Ο Τοπούζης φεύγει μόνος αλλά για ακόμα μια φορά ο Πάντος προλαβαίνει και μαζεύει τη μπάλα

Πιο καλύτερος ο Ερμής κυκλοφορεί καλύτερα τη μπάλα στο χώρο του κέντρου, δείχνει τα τελευταία λεπτά πιο απειλητικός

30΄Δυνατό σουτ του Τοπούζη από μακριά δεν ανησυχεί τον Πάντο

34΄Ωραία μπαλιά του Δημητρίου στον Βαζέχαπρολαβαίνει και διώχνει σε πλάγιο η άμυνα του Ερμή

37΄Μοναδική εκτέλεση με φάλτσα του Χαρακτίδη σε φάουλ έξω και πλάγια απο την περιοχή των κρητικών διώχνει ο Κόλλιας δύσκολα πριν καταλήξει στα δίχτυα. Δεν βρέθηκε ένας παίκτης της Θύελλας να τη σπρώξει στα δίκτυα

40΄Κίτρινη ο Πουλάκης

41΄Πάλι από στημένη μπαλιά του Χαρακτίδη απειλεί η Θύελλα. Ο Κόλλιας διώχνει πλάγια τη μπάλα

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Οι δύο ομάδες χωρίς τέρματα πάνε στα αποδυτήρια.

Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο χωρίς αλλαγές

47΄Πέναλτι υπέρ της Θύελλας σε ανατροπή του Γκίκα μεσ την περιοχή.. Οι παίκτες του Ερμή εχουν πέσει πάνω στον διαιτητή

85΄Ρουσάκης αντί Κοζυράκη για τα Ζωνιανά

Νευρικοί οι φιλοξενούμενοι δεν βγάζουν φάσεις αφού κυριαρχούν τα νεύρα και η ένταση