Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι Θύελλα Ραφήνας – Τριγλία (τελικό 0-2)

Παρακολουθήστε μέσα από το iRafina.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του τοπικού ντέρμπι μεταξύ της Θύελλας Ραφήνας και της Τριγλίας, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Τον αγώνα, που ξεκινά στις 15:00, , θα διευθύνει ο Νταούλας με βοηθούς τους Κορτέση και Κουτσόγιαννο, όλοι του Συνδέσμου Αθηνών.

15.00 Σέντρα στο Δημοτικό γήπεδο Ραφήνας με τις δύο ομάδες να παρατάσσονται στον αγωνιστικό χώρο.

Πιο δυνατά μπήκε η Θύελλα, που πιέζει ψηλά τα μπακ της Τριγλίας και δυσκολεύει την ανάπτυξη στους κιτρινόμαυρους

10΄Πρώτη στιγμή η Τριγλία που έβγαλε φάση ήταν από ενα στημένο έξω από την περιοχή, όμως ο “ξεχασμένος” Ποτουρίδης δεν βρήκε τη μπάλα

12΄Μακρινό σουτ του Κότσι άουτ

Η Τριγλία ισορρόπησε αμέσως το ματς

13΄Μοναδική σέντρα στον φουνταριστό του Χαρακτίδη έδιωξε σε κόρνερ ο Δήμιζας. Στη συνέχεια το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλευτο

18΄Ο Τσεβάς από δεξιά ξεμαρκαρίστηκε σούταρε άουτ

20΄Ωραία προσπάθεια του Κόστι έβγαλε πάσα στον Παπαδόπουλο, ο τελευταίος σέντραρε έπιασε κεφαλιά ο Ποτουρίδης και μπλόκαρε ο Κατσιούλης

Η Τριγλία έχει πάρει το κέντρο

22΄Καλός συνδυασμός με τους επιθετικούς της Θύελλας, αλλά ο Βαζέχα ολιγώρησε την τελευταία στιγμή

25΄Κίτρινη ο Στάφα

26΄Πάλι από στημένο απειλεί η Θύελλα. Κεφαλιά καλή του Γεραγωτέλλη άουτ

28΄Μακρινό σουτ του Γκίκα ψηλά αουτ

Πίεσε  ένα δίλεπτο η Θύελλα τα καρέ των κιτρινόμαυρων

Νευρικό το παιχνίδι, με φωνές δυνατές μονομαχίες και πολλά φάουλ

34΄Κίτρινη ο Τσεβάς

Κακό παιχνίδι στα τελευταία λεπτά με πολύ γκρίνια και μουρμούρα κυρίως από τη μεριά των παικτών της Θύελλας

42΄Δυνατό σουτ του αρχηγού των τυπικά γηπεδούχων, Αλέξ. Χαρακτίδη πάνω από το δοκα΄ρι του Δήμιζα

44΄Κόρνερ για την Τριγλία. Έδιωξε με γροθιές ο Κατσιούλης

45΄Φάουλ σε καλό σημείο για τη Θύελλα. Καλή εκτέλεση από τον σπεσιαλίστα Χαρακτίδη λίγο άουτ.

Λήξη του ημιχρόνου. Θύελλα και Τριγλία 0-0

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες

50΄Αλλαγή για τη Θύελλα. Δημητρίου αντί Ανδρεαδάκη

51΄Καλοκτυπημένο φάουλ απο τον Χαρακτίδη διώχνουν οι αμυντικοί

53 Φεύγει μόνος από τη σέντρα ο Ποτουρίδης, ανατρέπεται έξω από την περιοχή από τον Κατσιούλη, ο οποίος αντικρίζει την κόκκινη κάρτα του ρέφερι. Η Θύελλα παίζει με 10 παίκτες για το υπόλοιπο διάστημα

58΄Ο Πάντος μπάινει στη θέση του Στάφα

59΄Στην εκτέλεση του φάουλ (ακριβώς στο ημικύκλιο) την αναλαμβάνει ο Τσεβάς όμως η μπάλα βρίσκει στο τοίχος

60΄Αλλαγή η Τριγλία. Καρβουνίδης αντί Παπαδόπουλου

63΄ΓΚΟΟΟΛ. Εξαιρετική σέντρα του Τσεβά ο Μαντζώρος με δυνατή κεφαλιά στη γωνία του Πάντου, ανοίγει το σκορ για την Τριγλία., 0-1.

Δυσκολεύουν τα πράγματα για τη Θύελλα που παίζει με παίκτη λιγότερο

65΄Κίτρινη ο Κότσι

66΄Φάουλ από δεξιά. Ο Χαρακτίδης το εκτελεί άσχημα

67΄Κεραυνός του Χαρακτίδη τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Δήμιζα. Σπάνια ευκαιρία για να μπεί στον αγώνα η Θύελλα. Στην επαναφορά ο Γεραγωτέλλης επιχείρησε σουτ που βγήκε άουτ

68΄Αλλαγή για την Τριγλία. Νιολόπουλος αντί Κότσι

70΄Κίτρινη ο Μανουσάκης

71΄Σουτ ο Τσεβάς δυνατό μπλόκαρε ο Πάντος

Πιέζει η Τριγλία να σημειώσει και δευττερο γκολ για να καθαρίσει το παιχνίδι

76΄Κεφαλιά άουτ του Βαζέχα από κόρνερ του Χαρακτίδη

80΄Αλλαγή για τη Θύελλα. Ντόσκας αντί Βαζέχα

Βγαίνει στην επίθεση να ισοφαρίσει η θύελλα, αλλά αφήνει κενούς χώρους στην άμυνα. Ο Βιάδης αλλάζει το σύστημα σε 3-4-2.. Γύρισε πίσω ο Γεραγωτέλλης από χαφ, σε 3ο αμυντικό…

84΄Φάουλ από αριστερά η Θύελλα. Το εκτέλεσε ο συνήθης ύποπτος Χαρακτίδης  παράλληλα με τέρμα όμως κανείς δεν ακούπησε τη μπάλα

86΄Φεύγει μόνος ο Ποτουρίδης αλλά χάνει μοναδική ευκαιρία, το σουτ εξ επαφής απέκρουσε ο Πάντος

87΄Σουτ του Καλογιάννη άουτ

88΄Αλλαγή η Τριγλία. Βγήκε ο Ποτουρίδης και μπήκε ο Μπιταξής

90΄Την ευκαιρία του αγώνα χάνει η Θύελλα όταν μετά από επικίνδυνη σέντρα ο Δήμιζας έδιωξε τη μπάλα που στρώθηκε στον Ζέκιο, ο οποίος ΄σούταρε πολύ ψηλά πάνω απο την εστία της Τριγλίας.

93΄Κεφαλιά του Γεραγωτέλλη σε σέντρα του Λ. Παπαδόπουλου άουτ

95΄ΓΚΟΟΟΛ. Ο Τσεβάς στην αντεπίθεση από πάσα πάρε βάλε του Καλογιάννη γράφει το 0-2 για την Τριγλία

96΄Μόνος του ο Καλογιάννης χάνει μεγάλη ευκαιρία για να αυξήσει τον δείκτη του σκορ.

Λήξη του αγώνα. Η Τριγλία είναι η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι με 0-2.

Θύελλα Ραφήνας: Κατσιούλης, Γκίκας Φύτρος, Στάφα, Μανουσάκης, Γεραγωτέλλης, Χαρακτίδης, Ανδρεαδάκης Παπαδόπουλος (Λέτο), Βαζέχα, Ζέκιο

Τριγλία: Δήμιζας, Καμβύσης, Τσάγκαρης, Μακρής, Μαντζώρος, Παπασάββας, Κότσι, Παπαδόπουλος, Ποτουρίδης, Καλογιάννης, Τσεβάς