Επέστρεψε στις νίκες ο Αήττητος Σπάτων, 3-0 εκτός τον Ερμή Κιβερίου (video)

Την τρίτη του νίκη μακριά από την έδρα του πέτυχε, ο Αήττητος Σπάτων ο οποίος αύξησε την διαφορά του, από την δεύτερη Χαλκίδα εκμεταλλευόμενος με τον καλύτερο τρόπο το ρεπό της.

Η ομάδα της Ανατολικής Αττικής ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος από τους γηπεδούχους, και θα μπορούσε να είχε προηγηθεί στο σκορ, το σουτ όμως του Φαρινόλα πέρασε μόλις άουτ από την εστία της ομάδας της Αργολίδας.

Αυτό το οποίο δεν κατάφερε ο πρωτοπόρος του 7ου ομίλου στο πρώτο ημίχρονο, το πέτυχε στην επανάληψη και μάλιστα σε διάστημα τριών λεπτών. Ο Κατσικογιάννης στο 51΄ έκανε το 0-1, ενώ στο 53΄ ο Τσιλιγγίρης ζευγάρωσε τα τέρματα της ομάδας του.

Έπειτα από την εξέλιξη αυτή η ομάδα του Πάρη Κωνσταντακόπουλου, έψαξε ακόμα ένα γκολ προκειμένου να κλειδώσει την νίκη της, κάτι το οποίο κι έγινε στο 86΄ με τον Γκούμα να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Αήττητος Σπάτων: Μιχελής, Μουστάκης, Βιδάλης, Ηρακλής, Κωστόπουλος, Ρουσάκης, Κατσικογιάννης (82′ Σκαφίδας), Δουκάκης (65′ Γκούμας), Κρητικός, Τσιλιγκίρης (75΄Νικλιτσιώτης), Φαρινόλα (83′ Σκούμας).