Φραστικό επεισόδιο Βαγγ. Μπουρνού – Χρ. Μουλλάκη στο ημίχρονο!

Ένταση και πολλά νεύρα προκάλεσε η άσχημη τροπή που πήρε το ματς του Αετού Πικερμίου κόντρα στο Κρυονέρι, με αποτέλεσμα στο ημίχρονο να σημειωθεί έντονο φραστικό επεισόδιο μεταξύ του Δημάρχου και του Χρήστου Μουλλάκη.

Ο μεν Βαγγέλης Μπουρνούς συνοδευόμενος από τον Αριστείδη Μπουράνη στο ημίχρονο του αγώνα, βρέθηκε έξω από τα αποδυτήρια του Αετού, όπου συζητούσαν για την εξέλιξη του ματς.

Να θυμίσουμε ότι το σκορ στο πρώτο 45λεπτο ήταν 0-3 εις βάρος των γηπεδούχων και το κλίμα στην ομάδα δεν ήταν και το πιο ιδανικό.

Λίγα λεπτά αργότερα, ακούσαμε τον Δήμαρχο να διαπληκτίζεται λεκτικά με τον Μουλλάκη, ο οποίος δεν συμπεριλήφθηκε στην αποστολή του Αετού για το σημερινό παιχνίδι και ήταν στην εξέδρα, όπου παρακολούθησε το παιχνίδι και στην ανάπαυλα βρέθηκε κι εκείνος έξω από τα αποδυτήρια της ομάδας.

Οι φράσεις που ακούστηκαν ήταν βαριές, χωρίς κανείς να καταλάβει τον λόγο της έντασης και του φραστικού επεισοδίου. Τον ρόλο του “πυροσβέστη” πάντως ανέλαβε ο Αρ. Μπουράνης, ο οποίος έκανε φιλότιμες προσπάθειες να μην πάρει έκταση το επεισόδιο.

Ως γνωστόν ο Βαγγ. Μπουρνούς βρίσκεται κοντά στην ομάδα και παρακολουθεί όλα τα εντός έδρας παιχνίδια της ομάδας. Από την άλλη φαίνεται πως ο Μουλλάκης, ως αρχηγός της ομάδας, φαίνεται να έχει επωμισθεί μέρος της φετινής κακής πορείας.