Γ΄Εθνική: Tσίμπησε βαθμό η Τριγλία, βούλιαξε στην Κρήτη η Θύελλα Ραφ.

Μετά από τις διακυμάνσεις που είχε στο σκορ η αναμέτρηση Τριγλίας-Εργοτέλη και ο ένας βαθμός που πήρε από τους κρητικούς είναι υπερπολύτιμος. Οι φιλοξενούμενοι γύρισαν το ματς από 1-0 σε 1-2 όμως στο τέλος δεν “Χ”αμογέλασε.

Οι ραφηνιώτες ισοφάρισαν 2-2 και έφυγαν στο τέλος ικανοποιημένοι, σε αντίθεση με την ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου που μετά και την σημερινή “γκέλα” έμειναν τρεις βαθμούς πίσω και τώρα αντιμετωπίζουν στο γήπεδό τους τον πρωτοπόρο Ιωνικό.

Από την άλλη η Θύελλα κράτησε ανέπαφη τηςν εστία της για ένα ημίχρονο. όμως στην επανάληψη δέχθηκαν τρία γκολ και μοιραία έφυγαν με κάτω τα κεφάλια από το γήπεδο του Ατσαλένιου. Τώρα χρειάζονται ένα… ηλεκτροσόκ και φυσικά έναν προπονητή στη θέση του Τσιγκούλη για να παλέψουν ως το τέλος για την σωτηρία.

Ήδη ο ΙΝΚΑ μετά το διπλό στα Ζωνιανά πλησιάζει επικίνδυνα τους υπόλοιπους και όλα δείχνουν ότι θαχουμε αγωνία μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος. Η Προοδευτική σε ένα άλλο ματς δείχνει ότι αν δεν είχε απώλειες στην αρχή του πρωταθλήματος όπου έκανε ένα κάκιστο ξεκίνημα θα μπορούσε ακόμα και να διεκδικήσει την άνοδο! Σήμερα πέρασε νικηφόρα από την Ρόδο (0-1).

Ο Ιωνικός νίκησε 2-1 την Κηφισιά και πάει με αέρα τριών πόντων στο ντέρμπι με τον Εργοτέλη και ο έτερος Πειραιώτης Εθνικός νίκησε 2-0 τον Ηλυσιακό. Αύριο παίζουν Πανθηραϊκός-Ιάλυσος.