Γ. Πετράκης: Η Θύελλα σήμερα έκανε την υπέρβαση (βίντεο)

Δηλώσεις στην κάμερα του iRafina.gr, έκανε μετά τον αγώνα ανάμεσα στην Θύελλα Ραφήνας και τον Ερμή Ζωνιανών που έληξε με σκορ 1-0, ο προπονητής των φιλοξενούμενων Γιώργος Πετράκης.

Ο κ. Πετράκης δήλωσε ότι:

“Γνωρίζαμε ότι θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι, απέναντι σε μία ομάδα που χρειάζεται τους βαθμούς για να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Κάναμε μία πολύ καλή διαχείριση του παιχνιδιού. Στο πρώτη ημίχρονο παρουσιαστήκαμε αρκετά καλοί, κάνοντας μερικές πολύ καλές ευκαιρίες. Η Θύελλα μας απείλησε κατά κύριο λόγο από στατικές φάσεις.

Το ίδιο προσπαθήσαμε να κάνουμε και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά νομίζω ότι το παιχνίδι κρίθηκε στην φάση του πέναλτι.

Μετά από αυτό προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε, φτάναμε κοντά στην περιοχή αλλά κάτι έλειπε στο τέλος και δεν μπορέσαμε να πετύχουμε το γκολ της ισοφάρισης.

Δεν μπορώ να μη δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου αλλά η ομάδα της Θύελλας έκανε την υπέρβαση, έβγαλε ψυχισμό.”