H τύχη γύρισε την πλάτη στην ομάδα Νέων της Τριγλίας Ραφήνας (βίντεο)

H τύχη γύρισε την πλάτη στην ομάδα Νέων της Τριγλίας Ραφήνας, στον τελικό του Παναττικού Τουρνουά RESPECT CUP κατηγορίας Κ-18, κόντρα στον Προμηθέα Δάφνης.

Απέναντι σε μία ομάδα που στην φάση των ομίλων είχε κερδίσει με 4-0, οι παίκτες των Ανδρέα Ντερτινή και Παντελή Κρικέλη, αν και προηγήθηκαν σχετικά νωρίς στο 12΄ με τον Σιαφάκα και είχαν δοκάρι με τον ίδιο παίκτη στο 22΄, ισοφαρίσθηκαν στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου από τον Προμηθέα Δάφνης.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ένα επιθετικός μονόλογος για την Τριγλία Ραφήνας, που έχασε σωρεία ευκαιριών, απέναντι στον Προμηθέα που έπαιζε ταμπουρωμένος πίσω από την μεσαία γραμμή και με δέκα παίκτες, στα τελευταία ένδεκα λεπτά του παιχνιδιού.

Μοιραία το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι, όπου άτυχος παίκτης για την Τριγλία ήταν ο Κουμουτσέας, του οποίου το χτύπημα πέναλτι απέκρουσε ο τερματοφύλακας και το παιχνίδι έληξε με 5-4 υπέρ του Προμηθέα Δάφνης.