Ισοπαλία σε ματς-θρίλερ για Αχιλλέα και Μάχη Μαραθώνα! (video)

Νικητής το… θέαμα! Σε ματς διαφήμιση του επιθετικού ποδοσφαίρου, Αχιλλέας Κάτω Αχαρνών και Μάχη Μαραθώνα ήρθαν 2-2 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν δίχως σκοπιμότητες, είχαν τις ευκαιρίες να πάρουν τη νίκη, αλλά η ισοπαλία μάλλον είναι το πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

Στο πρώτο 45λεπτο μπορεί να μην είδαμε γκολ, είδαμε όμως πολλές φάσεις. Κυριότερες το δοκάρι του Αχιλλέα στο 35′ με τον Καλογήρου, ενώ η Μάχη απείλησε με τετ-α-τετ άουτ του Παπαδόπουλου και καλή κεφαλιά του Παρούσου. Στην επανάληψη, ο Αχιλλέας κατάφερε να αιφνιδιάσει και να προηγηθεί στο 55′, μετά από ενέργεια και σουτ του Τσαλιαγκού. Ο Σταύρος Ηλιόπουλος, ύστερα απ’ αυτή την εξέλιξη, έβαλε στο ματς τους Σένε Άντι-Ραπτογιάννη φρεσκάροντας την μεσοεπιθετική του γραμμή και οι κινήσεις του αποδείχτηκαν σωστές.

Ο Μαραθώνας έβγαλε αντίδραση κι όχι μόνο ισοφάρισε στο 70′ με πέναλτι του Νταή, το οποίο κέρδισε ο Σένε Άντι, αλλά έκανε και το 1-2 στο 75′ με κεφαλιά του Παπαδόπουλου, από κόρνερ του Μίχα. Σε εκείνο το σημείο η Μάχη έδειχνε να ελέγχει το ματς και έχοντας το μομέντουμ απείλησε με τρίτο γκολ σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις. Ο Αχιλλέας δεν το έβαλε κάτω ωστόσο και ισοφάρισε στο 81′ με υπέροχο μακρινό σουτ του Σάλαρι, ο οποίος είδε εκτός θέσης τον γκολκίπερ Παππά. Οι γηπεδούχοι στο 88′ θα μπορούσαν να κλέψουν και τη νίκη, αφού είχαν μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Τσάκαλο.

Διαιτητές (άριστοι): Αντωνίου, Γουρνιάς, Ρούντος

ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ:

ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ: Τόλιας, Σιαδήμας, Καπούλας, Βαφειάδης, Σταματόπουλος, Αγγελόπουλος, Τσιαλιαγκός (83′ Ντάρλας), Καλογήρου (81′ Καραπαναγιώτης), Σάλαρι, Τσάκαλος, Θεοδώρου (77′ Ξενάκης).

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ: Παππάς, Σένε Κες (83′ Καχόπουλος), Μουρούτης, Βούσουλας, Σωτηριάδης, Καραλής, Θανόπουλος (58′ Σένε Άντι), Νταής, Παρούσος (52′ Ραπτογιάννης), Μίχας, Παπαδόπουλος.