Ισοπαλία στο 90′ για τον Αετό Πικερμίου, 2-2 με τον Γέρακα στη Ραφήνα

Με δύο πρόσωπα εμφανίστηκε στο πρώτο παιχνίδι για την φετινή χρονιά, και τελευταίο του πρώτου γύρου, απέναντι στον Γέρακα, ο Αετός Πικερμίου, ο οποίος κατάφερε τελικά να πάρει την ισοπαλία 2-2, στο 90′.

Οι  Πικερμιώτες είχαν την υπεροχή στο πρώτο μέρος και κατάφεραν να προηγηθούν με 1-0 στο 30′ με σουτ του Παναγόπουλου, μετά από σέντρα πάρε-βάλε του Δογάνη.

Μάλιστα στην επόμενη φάση θα μπορούσαν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον Καραβατάκη, όμως το 1-0, ήταν το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, ο Γέρακας, μέσα σε τέσσερα λεπτά, κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει, αλλά να περάσει και μπροστά στο σκορ.

Πιο συγκεκριμένα στο 48′ ο Μουτζακάς δεν κατάφερε με κοντινή κεφαλιά να νικήσει τον Βοτσίδη, ο οποίος έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ. Στην εκτέλεση του κόρνερ, ο Κουτρομάνος έγινε κάτοχος της μπάλας και με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή έκανε το 1-1.

Ο ίδιος παίκτης στο 52′ διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους, όταν με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή “εκτέλεσε” τον Βοτσίδη.

Ο Αετός έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 70′ όταν σε απ’ ευθείας χτύπημα φάουλ του Δογάνη, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Η ισοφάριση για τους γηπεδούχους ήρθε στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας, με τον Παυλίδη.

Διαιτήτευσαν οι Πανούτσος, Σταμάτης Νίκας.

Αετός Πικερμίου: Βοτσίδης, Δημητρίου (83′ Παυλίδης), Μαραγκουδάκης (75′ Γκιντίδης), Παναγόπουλος (59′ Φρίγγης), Μπαράκος, Άμερ, Φυτιλής (59′ Μάργαρης), Δογάνης, Καραβατάκης, Σπηλιωτάκης, Μπομπέϊ

Γέρακας: Φελεσκουρας, Θεοδώρου(82′ Ζαμάνης), Πατρινός, Παπαδόπουλος, Καλούδης, Βλαχιώτης (46′ Καγιάς), Αποστολίδης, Δημητριάδης, Μουτζακάς, Κουτρομάνος (71′ Χριστοφυλόπουλος), Πίτσιος (55′ Παναγιωτόπουλος).