“Καθάρισε” και την Πεύκη ο Αργοναύτης Ραφήνας (71-66)

Την ένατη νίκη του πέτυχε στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΣΚΑ ο Αργοναύτης, αφού πριν λίγο επικράτησε 71-66 την Πεύκη στο κλειστό γήπεδο της Ραφήνας, συνεχίζοντας έτσι τις καλές εμφανίσεις αλλά και τα θετικά αποτελέσματα.

Oι κιτρινόμαυροι πήραν από νωρίς τα ηνία του αγώνα, με μικρό αλλά σαφές προβάδισμα στο σκορ, όταν η κόρνα του πρώτου δεκαλέπτου τους βρήκε μπροστά στο +3. Η διαφορά άνοιξε στην δεύτερη περίοδο κι έτσι το ημίχρονο έληξε 38-32.

Στην επανάληψη το ματς κύλησε στο ίδιο μοτίβο με τους γηπεδούχους να προηγούνται σταθερά και τους παίκτες της Πεύκης να μην μπορούν να πλησιάσουν. Ο Αργοναύτης είχε για πρώτο “βιολί” τον Παπουτσή με 18 πόντους και κράτησε την πρωτοπορία ως το τέλος.