Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη του αγώνα ΟΦΗ Ηρακλείου – Αργοναύτης Ραφήνας 53-66 (τελικό)

Τον ΟΦΗ Ηρακλείου αντιμετωπίζει ο Αργοναύτης Ραφήνας, στο 1ο Γυμνάσιο Κορωπίου, στον τελευταίο φετινό αγώνα, για την ανάδειξη του Υπερπρωταθλητή της Β’ ΕΣΚΑ.

Ο Αργοναύτης Ραφήνας Υπερπρωταθλητής της Β’ ΕΣΚΑ. Τελικό σκορ 66-53

Τελευταίο λεπτό του αγώνα και ο Αργοναύτης είναι αγκαλιά με τον τίτλο του Υπερπρωταθλητή: 66-48

Τρία λεπτά πριν την λήξη: Αργοναύτης Ραφήνας – ΟΦΗ 60-44

Πέντε λεπτά πριν την λήξη του αγώνα ο Αργοναύτης εξακολουθεί να βρίσκεται μπροστά με 43-55

Τέλος τρίτου δεκαλέπτου ο Αργοναύτης προηγείται με 48 -36. Οι ραφηνιώτες κυριαρχούν στον αγωνιστικό χώρο, ενώ η διαφορά είχε φτάσει στους +14 πόντους

Ημίχρονο: Ο Αργοναύτης Ραφήνας βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 10 πόντους. 33 – 23

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αργοναύτης προηγείται με 17 – 13

Στην εξέδρα του γηπέδου βρίσκονται μεταξύ άλλων ο τ. Δήμαρχος Ραφήνας – Πικερμίου και νυν Γενικός Γραμματέας Βασίλης Πιστικίδης, ο Αντιδήμαρχος Αντώνης Παλπατζής, ο τ. Πρόεδρος του ΔΟΠΑΠ Γιώργος Δουβίτσας και ο ο Αντιπρόεδρος του Συλλόγου Εμπόρων Γρηγόρης Τσίρος.