Με Χρ. Μουλλάκη σκόρερ, ο Αετός Πικερμίου 2-0 τον Ωρωπό

Με ηγέτη και σκόρερ τον Χρήστο Μουλλάκη ο Αετός Πικερμίου μετά από ένα αγώνα που είχε δυνατές μονομαχίες, ένταση, σκληρά μαρκαρίσματα, γκολ, κόκκινες κάρτες και στο τέλος παρά λίγο σύρραξη όλων των παικτών, νίκησε τον Ωρωπό με 2-0.

Το παιχνίδι φαινόταν από την αρχή ότι δεν θα είχε καλό τέλος και για τις δύο ομάδες μια και είχαν “κιτρινιστεί” στο πρώτο ημίχρονο οι… μισοί παίκτες! Πρώτος απείλησε ο Αετός Πικερμίου στο 20΄με τον Γκιντίδη, το σουτ του οποίου έφυγε ελάχιστα πάνω από το δοκάρι. Μετά από πέντε λεπτά (25΄) ο Μουλλάκης άνοιξε το σκορ με σουτ από τα 30 μέτρα αιφνιδιάζοντας τον Ντέρκα, ο οποίος ήταν εκτός εστίας.

Μετά το γκολ ο Ωρωπός βγήκε μπροστά είχε την υπεροχή όμως δεν απείλησα σοβαρά την εστία του Βοϊτσίδη. Αντίθετα ο Μουλλάκης είχε ένα καλό σουτ που πέρασε λίγο άουτ στο 35′.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι με στόχο φυσικά να ισοφαρίσουν. Στο 52΄είχαν μια καλή ευκαιρία με τον Παπαγεωργίου που έφυγε άουτ όντας σε πολύ καλή θέση για γκολ και στο 77΄με τον Σκαρμούτσο αλλά η κεφαλιά του σε σέντρα του Κανάρη δεν βρήκε στόχο.

Από κει και πέρα οι δύο ομάδες συνέχισαν να παίζουν δυνατά με αποτέλεσμα να μείνουν με δέκα παίκτες. Πρώτα αντίκρισε την κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) ο Κονταρίνης για τους γηπεδούχους και στο αμέσως επόμενο λεπτό αποβλήθηκε (με επίσης 2η κίτρινη) ο Μπραχινάι για τον Ωρωπό.

Στο 82΄ο Μουλλάκης “τρύπωσε” από αριστερά και με σουτ έγραψε το 2-0, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος. Με το σφύριγμα της λήξης προκλήθηκε μεγάλη ένταση μεταξύ των παικτών που λίγο έλειψε να πιαστούν στα χέρια. Αντάλλαξαν ύβρεις και χειρονομίες, όμως χάρη στην παρέμβαση των πιο ψύχραιμων έφυγαν όλοι προς τα αποδυτήρια.

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Κουτρομάνος με βοηθούς τον Βιτσεντσάτο και την Μαραγκού.

ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ: Βοιτσίδης, Κονταρίνης, Σερμαγιάς, Φρίγγης, Καλογραιάκης, Γκιντίδης, Ρακιπλάρι, (85΄ Τσέρμος) Αρβανιτίδης, Καραβατάκης (88΄ Παναγόπουλος), Μουλλάκης, Ιωάννου (62΄Γκούτσιας)

ΩΡΩΠΟΣ: Ντέρκα, Μήτρου, Αμπαζή, Αγιάζ, Τσαγκαράκης (28΄Ευφραιμίδης λόγω τρ.), Σκαρμούτσος, Παπαγεωργίου, Μπραχινάι, Μπαλόκας, Κανάρης, Μίχας.

[pro_ad_display_adzone id=”84538″ ajax_load=”1″ popup=”1″ popup_close_btn=”0″ delay=”1″ popup_auto_close_time=”7″]