Μεγάλο “διπλό” η Τριγλία στο φιλικό με την Καλλιθέα (φωτορεπορτάζ)

Με γκολ του Ντάφλια και του Λημνιού, η Τριγλία Ραφήνας παίζοντας ανά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο, επικράτησε με 2-1 σε φιλικό αγώνα απέναντι στην Καλλιθέα, το απόγευμα της Κυριακής.

Στο πρώτο μέρος, οι “κιτρινόμαυροι¨προηγήθηκαν στο σκορ στο 32′ λεπτό με τον Ντάφλα, με απευθείας κτύπημα φάουλ. Η Καλλιθέα κατάφερε να ισοφαρίσει στο 43′ λεπτό με τον Μπιμπάι και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες με σκορ 1-1.

Στο δεύτερο μέρος ο Λημνιός στο 88′ λεπτό, έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Για την Καλλιθέα αυτός ο αγώνας αποτελούσε την πρόβα τζενεράλε ενόψει του αγώνα Κυπέλλου με τον Απόλλωνα Λάρισας στο «Ελ Πάσο».

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Μαρσέλο Τροΐζι): Κορωνάκης, Βασιλείου, Μήλιος, Λίπι, Παπαγγελής, Μπιμάι, Παναγιωτίδης, Βινίσιους, Γκέτσι, Μάκο (13′ λ.τρ.Κερασίδης), Ξόμπλιος.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Ο. Γαρδικιώτης, Α. Γαρδικιώτης, Ζεζάι, Μαραθωνίτης, Τζεμίλι, Κόττας.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Μάρκος Δήμος): Ιωσίπου, Καμβύσης, Αρβανιτίδης, Νικολακόπουλος, Πολυχρονιάδης, Καραγιάννης, Τσάγγαρης, Ντάφλας, Βουτσιώτης, Αμπντουραχμάνι, Κότσι.

Έπαιξαν και οι: Πόρης, Μητρόπουλος, Μακρής, Λημνιός, Ζαφειρόπουλος, Σολδάτος, Παπαδιονυσίου,
Βατίστας, Αγγελόπουλος, Τσιούμας, Σιαφάκας.