Νίκη από χρυσάφι, Ευνικός – ΜΕΣΜΑ 73-76!

Στο έκτος έδρας παιχνίδι της χρονιάς, με αντίπαλο τον Ευνικό, την πρωτοπόρο και καλύτερη ομάδα της κατηγορίας, τα απίστευτα παιδιά του Μαραθώνα πήραν την νίκη με 73-76 και έδειξαν ότι μόνο τυχαία δεν φτάσαμε ως εδώ!!

Με βάση ένα τρομερό πρώτο ημίχρονο που μας έστειλε στα αποδυτήρια με το 36-36, οι Μαραθωνομάχοι μας κατάφεραν να βάλουν δύσκολα στην καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος!!

Στο τρίτο δεκάλεπτο φάνηκε η ποιότητα του Ευνικού που κατάφερε να προηγηθεί μέχρι και 13 πόντους και κάπου εκεί πίστεψαν όλοι ότι το ματς τέλειωσε!

Έλα όμως που οι Μαραθωνομάχοι μας είχαν άλλη άποψη και με μια αντεπίθεση διαρκείας, καλές επιλογές και ψυχραιμία κατάφεραν άλλη μια φορά να πάρουν μέχρι και 6 πόντους διαφορά πριν το τέλος.

Η ψυχραιμία στα τελευταία δευτερόλεπτα ήταν αυτή που έδωσε την τεράστια νίκη στην ομάδα μας!

Ότι και να πούμε για αυτά τα παιδιά και την ονειρική φετινή πορεία θα είναι λίγο, γιατί γράφουν ήδη την δική τους ιστορία στον Μαραθώνα!