Ο Αργοναύτης Ραφήνας γνώρισε την ήττα στην Καισαριανή, 65-56 από την Νήαρ Ήστ

Δεν τα κατάφερε ο Αργοναύτης Ραφήνας να συνεχίσει το σερί των νικών, καθώς γνώρισε το βράδυ της Πέμπτης την ήττα με 65-56 από την Νήαρ Ήστ στην Καισαριανή, για την 20η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β2 ΕΣΚΑ, παραμένει όμως στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα και δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο από τους ραφηνιώτες.

Το πρώτο μέρος τελείωσε με την Νήαρ Ήστ να έχει ένα προβάδισμα 10 πόντων (33-23), το οποίο κατάφερε να μεγαλώσει στο τρίτο δεκάλεπτο και να φτάσει την διαφορά στους  18 πόντους (54-36).

Ο Αργοναύτης στο τέταρτο δεκάλεπτο “μάζεψε” την διαφορά με το τελικό αποτέλεσμα να δίνει το ροζ φύλλο αγώνα στους γηπεδούχους (65-56)