Ολική ανατροπή για τον Αργοναύτη και 66-63 στην παράταση την Ηλιούπολη (φωτό)

Μετά από έναν αγώνα θρίλερ, που μόνο για καρδιακούς δεν ήταν, ο Αργοναύτης Ραφήνας νίκησε στην παράταση την Ηλιούπολη 66-63, αφού χρειάστηκε να κάνει ολική επαναφορά από το -7 στην κανονική διάρκεια του ματς και να επικρατήσει στον έξτρα χρόνο.

Από την αρχή φαινόταν ότι οι δύο ομάδες θα παλέψουν ως το τέλος για την νίκη. Εξ ου και η μικρή διαφορά που είχε υπερ της η Ηλιούπολη μέχρι το τελευταίο λεπτό, εκμεταλλευόμενη κυρίως την αστοχία των παικτών του Γιαννακόπουλου. Στο τέλος με ένα δυναμικό comeback οι ραφηνιώτες έφεραν τον αγώνα στο “Χ’, και στην παράταση έχοντας πλέον την ψυχολογία, αλλά κυρίως παίζοντας εκπληκτική άμυνα έφτασαν να πανηγυρίζουν τρελά την μεγάλη ανατροπή που πέτυχαν.