Πάλεψε ο Αετός Πικερμίου αλλά έπεσε πάνω στην ουσιαστική Άρτεμις

Για το πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής Άρτεμις και Αετός Πικερμίου… «διασταύρωσαν τα ξίφη τους» στο γήπεδο των Σπατών, σήμερα (25/3), με νικητές να βγαίνουν εκείνοι της Αρτέμιδας!

Σε ένα όμορφο και ανοικτό παιχνίδι, οι δύο ομάδες πάλεψαν για τη νίκη, με την ομάδα του Διονύση Γεωργουλά να έχει την ουσία και να επιστρέφει στις νίκες.

Όσο για τον Αετό Πικερμίου, η μάχη που έδωσε ήταν αρκετά καλή, αλλά «έπεσε» πάνω στην ουσιαστική Άρτεμις και έφυγε με… άδεια χέρια από τα Σπάτα.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, η Άρτεμις μπήκε με γκολ… από τα αποδυτήρια, καθώς μόλις στο 3′ ο Κολάγκι άνοιξε το σκορ μετά από εκτέλεση πέναλντι, αιφνιδιάζοντας ουσιαστικά τους παίκτες του Πικερμίου.

Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου η Αρτέμιδα, εκμετάλλευόμενη το γρήγορο γκολ, έχασε 2 τετ α τετ με τους Τσουκαλά και Παπάζογλου που δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον εξαιρετικό Βοτσίδη.

Το 1-0 ήταν δικαιολογημένα το σκορ ημιχρόνου, καθώς ο Αετός Πικερμίου ισορρόπησε πλήρως το παιχνίδι και οι δύο ομάδες περιορίστηκαν σε παιχνίδι κέντρου και προστασίας των μετόπισθεν.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Άρτεμις ανέβασε τις γραμμές πιο ψηλά και έχοντας ουσία, «τελείωσε» την υπόθεση νίκη μέσα σε 5′, καθώς στο 60′ πραγματοποιήθηκε το 2-0 με κοντινό πλασέ του Τσούκα και 5′ αργότερα, στο 65′ δηλαδή έγινε και το 3-0, ξανά με σκορερ τον διακριθέντα Κολάγκι.

Από εκεί και πέρα έγινε διαχείρηση του σκορ από τους γηπεδούχους και παιχνίδι κατοχής από τους φιλοξενούμενους που έδειχναν ακίνδυνοι. Στο 89′, πάντως ο Αετός έβγαλε αντίδραση και με όμορφη κεφαλιά από τον Καραβατάκη, διαμορφώνοντας το 3-1, σκορ που παρέμεινε έως το τέλος του παιχνιδιού.

*** Για την Άρτεμις ξεχώρισαν οι Τσούκας, Κολάγκι, Τσουκαλάς και Παπάζογλου.

*** Για τον Αετό Πικερμίου ο Βοτσίδης και ο Καραβατάκης ήταν οι διακριθέντες.

Διαιτητές: Καρράς, Κορωνιάς, Μπαλάγκα.

ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ: Χατζόπουλος, Αϊδώνης (Βεντούρης 85′), Καζάλας, Βασιλείου, Μωυσίδης, Μπαταβάνης, Τσούκας, Κολάγκι (Φυτιλής 70′), Τσουκαλάς (Κολοβός 85′), Ράσα, Παπάζογλου.

ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ: Βοτσίδης, Σερμαγιάς, Αρβανιτίδης, Φρίγκης (Μιρώτσος 75′), Καλογραιάκης, Γκιντίδης, Ρακιπλάρι (Τσέρμος 75′), Γκούτσας, Καραβατάκης, Μουλλάκης (Παναγόπουλος 88′), Ιωάννου.

Πηγή: pamebala.gr