Πέρασε από την Παιανία και ελπίζει ο Θησέας Νέας Μάκρης!

Ο Θησέας εκμεταλλεύτηκε το πολύ καλό πρώτο ημίχρονο που έκανε, επικράτησε 1-2 στην Παιανία και διατηρεί κάποιες ελπίδες για την τρίτη προνομιούχο θέση.

Η ομάδα του Βλάση Χατζηαναστασίου συγκκεκριμένα, με το διπλό που έκανε στην έδρα του Παμπαιανικού σε αυτή την 31η αγωνιστική, παραμένει έξι πόντους μακριά από τα Καλύβια τρεις… στροφές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος και φυσικά όσο ζει… ελπίζει!

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, οι «Άγιοι» μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και το πρώτο ημίχρονο τους ανήκε 100%! Άνοιξαν το σκορ στο 15′ με πλασέ μέσα από την περιοχή του Δημητρίου, έχασαν αρκετές ευκαιρίες και πέτυχαν δεύτερο τέρμα στο 30′ με κεφαλιά του Ζιάγκου από φάουλ του Τσέλιου και λάθος εκτίμηση του γκολκίπερ Τσουνάκη. Ο Παμπαιανικός στο πρώτο μέρος ήταν μέτριος, αλλά παρ’ όλα αυτά είχε δοκάρι στο 25′ με τον Γιαμά.

Στην επανάληψη οι Παιανιώτες του Ηλία Τριανταφύλλου βελτίωσαν την εικόνα τους, ανέβασαν ρυθμούς και ήταν άκρως απειλητικοί με τους Τσιγάρα, Γιαμά και Λαγό να απειλούν σε τρεις περιπτώσεις. Εν τέλει, οι γηπεδούχοι μείωσαν με κεφαλιά του Λαγού στο 70′ από κόρνερ του Τσιγάρα σε 1-2, αλλά δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω, αφού έπεσαν στην καλή αμυντική λειτουργία του αντιπάλου. Ο Θησέας βρήκε τα πατήματα του ανασταλτικά κλείνοντας σωστά τους χώρους και κρατούσε τη νίκη, ενώ απείλησε στο 80′ με όμορφη προσπάθεια του Γεωργάτου, ο οποίος νικήθηκε από τον Τσουνάκη. Λίγο αργότερα ο Παμπαιανικός είχε τη δική του καλή στιγμή με τον Γιαμά, τον οποίο σταμάτησε ο εξαιρετικός γκολκίπερ Τσούκας.

Διαιτητές: Αντωνίου, Πολυχρονιάδης, Μήταρης

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ: Τσουνάκης, Δημήτρουλας, Χατζής, Πίττας, Παπασωτηρίου (67′ Παρθένης), Γκόμπλιας, Λαγός, Δούβος (60′ Κατσικώστας), Φράγκου (75′ Αντωνόπουλος), Τσιγάρας, Γιαμάς.

ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ: Τσούκας, Μηναδάκης, Τσέλιος, Τασσόπουλος, Οικονόμου, Νικολέας (80′ Κουσούλης), Νικηφοράκης, Μαγκουσοχατζάκης (55′ Ευαγγελίου), Γεωργάτος, Δημητρίου (60′ Σοφρόνης), Ζιάγκος.