Περίπατο ο Αργοναύτης 82-70 την Αναγ. Πετραλώνων

Πιο εύκολα απ΄ότι αναμενόταν και παρά τις σημαντικές απουσίες, ο Αργοναύτης ξεπέρασε εύκολα και το εμπόδιο του Αναγέννηση Πετραλώνων. Έτσι με το 82-70 παρέμεινε μόνος στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν από την αρχή μπροστά στο σκορ, και χωρίς να δυσκολευτούν πήραν μια διαφορά πάνω από δέκα πόντους την οποία κράτησαν μέχρι την λήξη του (26-15).

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε άσχημα επιθετικά και για τις δύο ομάδες. Χαρακτηριστικό ότι ο Αργοναύτης σε διάστημα 5 λεπτών σημείωσε 6 πόντους ενώ η Αναγέννηση Πετραλώνων μόλις 3. Μετά το 15΄λεπτό οι γηπεδούχοι με συνεχόμενα τρίποντα κατάφεραν και άνοιξαν την ψαλίδα φτάνοντας τελικά στην λήξη του δεκαλέπτου με μια διαφορά 19 πόντων (48-29).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν και μείωσαν στους 13 πόντους χωρίς όμως να μπορέσουν να απειλήσουν σε κανένα σημείο του αγώνα, με τον Αργοναύτη να μένει σταθερά πάνω από τους 10 πόντους.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με την κόρνα της λήξης να βρίσκει νικητές τους γηπεδούχους με 82 -70.