Πρώτη νίκη για την Τριγλία με την βοήθεια του… Θεού! (φωτό)

Ποδαρικό στις νίκες έκανε χθες η Τριγλία. Πέρα από την καλή απόδοση των παικτών της ομάδων, η ομάδα της Ραφήνας είχε και τη βοήθεια του… Θεού!

Ναι καλά διαβάσατε. Πως αλλιώς να ερμηνεύσει κανείς την παρουσία του πατέρα Δημήτριου, αλλά κυρίως την δήλωσή του με το που μπήκε στο γήπεδο της Ραφήνας. “Ήρθα σήμερα για να κερδίσει η Τριγλία”, είπε. Και εγένετο το… θαύμα. Οι κιτρινόμαυροι νίκησαν τον Αιολικό με 3-1 και μάλιστα με ανατροπή στο σκορ αφού έχαναν στο ημίχρονο με 0-1.

Φυσικά μόνο θαύμα δεν ήταν μια και οι παίκτες της Τριγλίας στο δεύτερο ημίχρονο έπιασαν πολύ καλή απόδοση και νίκησαν δίκαια την αντίπαλό τους.

Το θέμα τώρα είναι ότι μετά από αυτή την νίκη θα πρέπει να έρχεται σε κάθε αγώνα της ομάδας. Γιατί αυτό; Του το ζήτησε ο Γενικός Αρχηγός των κιτρινόμαυρων, Γιάννης Γκαραβέλας. Μόλις ο πατέρας Απόστολος είπε ότι “Ήρθα σήμερα για να κερδίσει η Τριγλία”, ο Γκαραβέλας που το άκουσε του απάντησε ότι, “αν κερδίσουμε σήμερα θα πρέπει να έρχεστε κάθε Κυριακή στο γήπεδο”! Λέτε;

Ο πατέρας Δημήτριος πάντως χθες, παρακολούθησε όλο τον αγώνα μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή και έμεινε ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα αλλά και από το παιχνίδι. Κατά την διάρκεια του αγώνα δε, είχε αγωνία και μάλιστα στα τελευταία λεπτά το είδε όρθιος!