Σαν σε… προπόνηση η Θύελλα Ραφήνας 2-0 το Κορωπί στο Κύπελλο

Ο στόχος επετεύχθη για τη Θύελλα Ραφήνας. Νίκη, δίχως προβλήματα και κυρίως άνευ τραυματισμών ήθελε σήμερα ο προπονητής Σταύρος Ηλιόπουλος. Και έπεσε “μέσα” σε όλα!

Οι Λιγνιτωρύχοι πέρασαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου χάρη στη νίκη που σημείωσαν, 2-0 το Κορωπί με γκολ των Κ. Μπουντάκη στο 49΄και Σένε στο 85′ που έπαιξε ως αλλαγή.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν μια φλύαρη υπεροχή, που όμως δεν μετουσιώθηκε σε γκολ.

Το Κορωπί κράτησε ένα 45λεπτο, αλλά στην επανάληψη δεν μπόρεσε να κρατήσει το “μηδέν”.

Το γρήγορο γκολ του Μπουντάκη, έλυσε τα πόδια των παικτών της Θύελλας και πλέον αγωνίστηκαν δίχως άγχος.

Οι “πράσινοι” παρ’ όλο που έμειναν με 10 παίκτες μετά την αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Χρυσίνα στο 72′ λεπτό, όχι μόνο δεν απειλήθηκαν, αλλά είχαν και τον έλεγχο του αγώνα.

Το τέρμα του Σένε έβαλε έστω και καθυστερημένα το… κερασάκι στην τούρτα για τους πράσινους.

Ο σημερινός αγώνας έδωσε την ευκαιρία στον Ηλιόπουλο να χρησιμοποιήσει αρκετές “ρεζέρβες” στην ενδεκάδα, αφ ενός για να ξεκουράσει τους βασικούς και αφ΄ετέρου για να τους δώσει ευκαιρίες, να πάρουν παιχνίδια στα πόδια τους.

Διαιτητής: Κορδολαίμης. Βοηθοί: Β. Λάμπρου, Ντόστης.

Θύελλα Ραφήνας: Κατσικάτσος, Χρυσίνας, Μέγας, Βεντούρης (46′ Σένε), Σωτηριάδης, Γεραγωτέλλης, Παπατσαράκης (79′ Ντόσκας), Mουσαζάντε (64′ Σουλτανίδης), Μπότης, Καραπάνος, Κ. Μπουντάκης (51′ Χαρακτίδης)

Κορωπί: Παπαθεοδώρου, Ράπτης, Καπουράνη, Αλεξίου, Δήμας, Ντούνης, Χαρίσης, Μπαναι, Φουντοραδάκης (66′ Ντόκας), Πασάς (20′ Σταμέλος λ.τ), Μουρούτης.