Σπουδαίο “διπλό” ο Αργοναύτης στα Πατήσια, 64-53 τον Σπόρτινγκ

Με… ανατροπή στην τελευταία περίοδο ο Αργοναύτης Ραφήνας, πέτυχε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Σπόρτινγκ με 64-53.

Ενώ οι παίκτες των Γιαννακόπουλου-Πανταζή βρισκόντουσαν στους -4 πόντους στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, με μια σούπερ εμφάνιση στην τέταρτη περίοδο, ανέτρεψαν το σε βάρος τους 47-45 σε 53-64!!!

Παίζοντας εκπληκτική άμυνα (δέχτηκαν μόνο 6 πόντους) και αποδίδοντας εξίσου καλά στην επίθεση πήραν το ροζ φύλλο αγώνα και θα κάνουν χαρούμενες γιορτές, επιβεβαιώνοντας πως εκτός έδρας τελικά οι κιτρινόμαυροι παίζουν χωρίς άγχος.