Στο τσακ και θα έκανε την πλήρη ανατροπή! 2-2 ο Εθνικός Ν. Μάκρης από 0-2

Συγκλονιστικό ματς έγινε στο γήπεδο της Νέας Μάκρης. Ο Αυλώνας προηγήθηκε με 0-2, όμως με αντεπίθεση διαρκείας ο Εθνικός Νέας Μάκρης κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 και να “τσιμπήσει” τον βαθμό της ισοπαλίας!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 στο 33′ ο Σκεντούλη και στο 40′ ο Πιπέρι έκανε το 0-2, τελειώνοντας το ημίχρονο και βάζοντας τα θεμέλια για να ένα μεγάλο “διπλό”.

Στην επανάληψη σήμανε “αντεπίθεση” στους γηπεδούχους, που μπήκαν πεισμωμένοι και ψυχωμένοι για να μη χάσουν. Έτσι πίεσαν την άμυνα του Αυλώνα και στο τέλος “χ”άρηκαν με τον βαθμό που πήραν, αλλά και για την προσπάθεια που έκαναν να μην χάσουν τον αγώνα στην έδρα τους.

Στο τέλος “μίλησε” ο Ραπτογιάννης. Αφού πρώτα μείωσε το σκορ σε 1-2 στο 80ο λεπτό, στο φινάλε του αγώνα (90΄) πλάσαρε εύστοχα τον τερματοφύλακα Μορφωνιό και εν μέσω πανηγυρισμών έγραψε το τελικό 2-2!

Τον αγώνα σφύριξε ο Βλάχος με βοηθούς τους Τζαφόλια και Σπίθα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΑΣ ΜΑΚΡΗΣ: Σουσούνης, Κατσορίδας, Τσέλας, Ελευθερίου, Καλογραιάκης, Χατζόπουλος (51΄Ανδριόπουλος), Κίτσι, Κουσουλής, Ραπτογιάννης, Καραγιάννης, Χατζηεμμανουήλ (84΄Κρίστι)

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΣ: Μορφωνιός, Λάππας, Πάντος (80΄Παπαγιαννούλας), Νάνος, Ελούνα-Αμπέλε (18΄Στεφανής), Σκεντούλη, Πιπέρι, Ντάτις, Αγάθης, Ντεντέους, Τσεβάς