Στραβοπάτησε με το Χαλάνδρι ο Αργοναύτης κι έχασε 69-74

Δεν συνέχισε τις νικηφόρες εμφανίσεις του ο Αργοναύτης αφού σήμερα το βράδυ γνώρισε την ήττα στο Κλειστό της Ραφήνας από το Χαλάνδρι με σκορ 69-74.

Η ομάδα του Γιαννακόπουλου τα βρήκε σκούρα και παρότι στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν κοντά στο σκορ, στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν και στο 30ο λεπτό ήταν μπροστά με +12.

Η προσπάθεια των γηπεδούχων να κάνουν την αντεπιθεσή τους δεν είχε τελικά αποτέλεσμα στο τελευταίο δεκάλεπτο κι έτσι δεν κατάφεραν να πάρουν κι αυτό το φύλλο αγώνα.

Αποτέλεσμα της ήττας αυτής ήταν να τους φθάσει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας ο Ηλυσιακός.