Θρίλερ στην Πεύκη! Έχασε στις λεπτομέρειες ο Αργοναύτης Ραφήνας (62-58)

Mατς για γερά νεύρα ήταν αυτό ανάμεσα στην Πεύκη και τον Αργοναύτη Ραφήνας σήμερα στο εναρκτήριο παιχνίδι για την 1η αγωνιστική της Α΄ΕΣΚΑ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν γερά από την αρχή δείχνοντας τα δόντια τους και αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους. Το 13-22 του πρώτου δεκαλέπτου άλλωστε μαρτυρά το γεγονός αυτό. Οι γηπεδούχοι μετά το αρχικό σοκ, αντεπιτέθηκαν και παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ δεν επέτρεψαν στον Αργοναύτη να πετύχει καλάθι, αφού το επιμέρους σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν 16-3!

Στην επανάληψη ο αγώνας είχε σασπένς μια και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ. Μ το τρίτο δεκάλεπτο να βρίσκει και τις δύο ομάδες ισόπαλες 42-42, όλα έδειχναν ότι το ματς θα πάει στον… πόντο. Όπερ και εγένετο. Πιο αποτελεσματική η Πεύκη πήρε τελικά το ροζ φύλλο αγώνα, κάνοντας ιδανικό ξεκίνημα. Από την μεριά του ο Αργοναύτης έδειξε καλά στοιχεία, αλλά φανέρωσε και κάποια κενά, τα οποία θα δουλέψει με την πάροδο του χρόνου να τα διορθώσει.