“Tρένο” τα Σπάτα! Με Κρητικό ο Αήττητος 2-1 τον Πανθηραϊκό

Το 3Χ3 έκανε ο Αήττητος, απέναντι στον Πανθηραϊκό, ανατρέποντας το σκορ και διατηρώντας την κορυφή, στον 7ο όμιλο.

Μόλις στο 12’, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, μετά από εξαιρετική ενέργεια του Ντούμου. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μάνιας, ο οποίος έκανε το 0-1. Ο Αήττητος, άρχισε να κερδίζει μέτρα στο γήπεδο και η υπεροχή του μετουσιώθηκε σε γκολ στην πρώτη μεγάλη φάση που δημιούργησε. Ο Δουκάκης έκανε μια προσωπική ενέργεια από τα δεξιά, σέντραρε για τον Κρητικό και ο δεύτερος με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα (29’).

Στην επανάληψη, σημειώθηκε τεράστια διπλή ευκαιρία του Αήττητου, αρχικά με το Δουκάκη να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια ο Κρητικός αστόχησε με τον γκολκίπερ Αθανασίου, εξουδετερωμένο (60’). Ο Ντούμος απάντησε ελάχιστα λεπτά αργότερα, όμως σε τετ α τετ αστόχησε για λίγα εκατοστά. Ο Δουκάκης κέρδισε πέναλτι για τους «πράσινους» στο 73’. Ο Κρητικός εκτέλεσε και βρήκε δίχτυα για το 2-1 και το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Το 2-1 ήταν και το τελικό σκορ, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το τρίτο σερί τρίποντο.

Αήττητος Σπάτων (Πάρης Κωνσταντακόπουλος): Μιχελής, Μουστάκης, Τσέπας, Χριστοφιλέας, Κωστόπουλος, Ζάκσον, Δουκάκης (83’ Νικλητσιώτης), Ηρακλής ( 70’ Γκούμας), Κρητικός, Τσιλιγκίρης, Φαρινόλα
Πανθηραϊκός (Γιώργος Αρχοντάκης): Αθανασίου, Ντούμος, Ζέλιος, Ρεπετσάς, Μπίρη, Λούκα, Φύτρος, Μάνιας, Περιάλης (75’ Παναγιωτόπουλος), Κεφαλάς, Φαμπίνιο
Διαιτητής: Μαχαίρας Ευστράτιος (Αθηνών)