ΔΑΣ Αραφήν – Γλυκά Νερά 0-3 σετ (τελικό)

Δεύτερος αγώνας σήμερα για τα Play Off και ο ΔΑΣ Αραφήν στις Γυναίκες αγωνίζεται στο Κλειστό γήπεδο της Ραφήνας με αντίπαλο τα Γλυκά Νερά.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για τα κορίτσια μας στο πρώτο σετ/ Μετά από ένα κακό ξεκίνημα, όπου έμειναν πίσω 10-17 και 15-22 πέρασαν στην αντεπίθεση μείωσαν 19-23 αλλά τελικά έχασαν το σετ με 20-25.

Μια από τα ίδια και στο δεύτερο σετ για τα κορίτσια. Πολλά λάθη, κακό σερβίς όχι σωστή υποδοχή και μοιραία έμεινε πίσω πάλι στο σκορ 9-16, 11-19 και τελικά 14-25.

Στο τρίτο μπορεί να καλυτέρεψε λίγο απόδοση των κοριτσιών (7-8 και 12-15), γρήγορα όμως ξέφυγαν τα Γλυκά Νερά 16-21 για να πάρουν και αυτό το σετ 17-25 αλλά και το ματς.