Θύελλα: We are the champions (φωτορεπορτάζ)

Την κατάκτηση του Πρωταθλήματος Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α και μαθηματικά πανηγυρίζει η Θύελλα Ραφήνας μετά και την σημερινή της νίκη για την 32η αγωνιστική απέναντι στην Μάχη Μαραθώνα με σκορ 4-1.

Την ανωτερότητα της σε ακόμα ένα παιχνίδι έδειξε η Θύελλα Ραφήνας επικρατώντας εύκολα της Μάχης Μαραθώνα. Η ομάδα της Ραφήνας από νωρίς έδειξε τις διαθέσεις για καλό ποδόσφαιρο και κατα διαστήματα στο πρώτο ημιχρόνο απέδωσε πολύ καλό ποδόσφαιρο, με εξαιρετικές ενέργειες και προσπάθειες από τους παίκτες της. Στο 12ο λεπτό ο Αθανασόπουλος μπήκε από τα δεξιά έκανε την πάσα στον Καζατζή και εκείνος άνοιξε το σκορ. Η Θύελλα πιέζει ασφυκτικά και μέσα σε ένα δύο λεπτά(19′,20′) με τον Μαργιέτη και τον Τασσόπουλο ο δείκτης ανέβηκε στο 3-0. Οι παίκτες του απόντα σήμερα τον κόουτς Πέτρο Τσιγκούλη (θα διαβάσατε σε άλλο κείμενο αναλυτικά που ήταν) έπαιζαν εξαιρετικά και έφτασαν και στην επίτευξη ενός 4ου τέρματος ξανά με τον Μαργιέτη στο 37´.

Κάπου εκεί η ομάδα της Ραφήνας έριξε ρυθμούς και η Μάχη βρήκε την ευκαιρία να μειώσει το σκόρ σε 4-1 με σκόρερ τον Σενέ. Κάπως έτσι ο διαιτητής έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Η επανάληψη ήταν διαφορετική, η Θύελλα έκανε οικονομία δυνάμεων λόγω του δυνατού προγράμματος που ακολουθεί και η Μάχη μάταια προσπαθούσε να επιτεθεί αφού όλες οι προσπάθειες τους σταματούσαν στο κέντρο και στην άμυνα των “Λιγνιτωρύχων ”.

DSC 0025

Ο ρυθμός του αγώνα είχε πέσει και οι πιο αξιοσημείωτες φάσεις είναι ένα σουτ του Τασσόπουλου και ένα του Μαργιέτη στο 84´ και 87´ αντίστοιχα που όμως και τα δύο κατέληξαν λίγο άουτ. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε του παίκτες και παράγοντες της Θύελλας να πανηγυρίζουν την κατάκτηση του πρωταθλήματος και να σκέφτονται τα μπαράζ και το κύπελλο ερασιτεχνών.

Θύελλα Ραφήνας: Κατσιούλης, Τασσόπουλος, Στάφα, Μανουσάκης, Τσέλιος, Ντόσκας, Δημοσπύρος (68´Προδρόμου), Μαργιέτης, Καζατζής (49´Μουλλάκης), Κατσούγκρης (61’Ντούνης), Αθανασόπουλος
Μάχη Μαραθώνα: Τσούνης, Τσέλας, Κοροβέσης, Πάσσαρης (73´Μεταξάς), Σωτηριάδης, Κύραλης, Καρακοζίδης (84´Αγουρίδης), Νταής (86´Μέξης), Σενέ, Μίχας, Καχόπουλος