Ιωνικός – Τριγλία 2 – 1 Τελικό

aotriglias2

Χάρη σε ένα γκολ του Γιακούμπι στο 79΄ ο Ιωνικός λύγισε την αντίσταση της Τριγλίας και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης (2-1). Μεγάλη ευθύνη στο γκολ φέρει ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

Προηγουμένως με κεφαλιά του Βεστάκη η Τριγλία είχε ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του Α΄ημιχρόνου (47΄) τον Ιωνικό, ο οποίος είχε προηγηθεί από το 5ο λεπτό με απ ευθείας χτύπημα φάουλ του Κατσίκια.

Η σύνθεση της Τριγλίας: Παππάς (57΄κίτρινη), Δ. Σταμπέλος (87΄Κότσι), Μεϊμάρογλου (34΄λόγω τραυματισμού Γ. Σταμπέλος), Ν. Παππάς, Ντούμπερτ, Τσέπας (64΄κίτρινη), Σκαφίδας, Γκίκας, Λαζούρας, Χρυσάφης (75′ Μίχο), Βεστάκης, Μάντζης.

Μέσα από το irafina,gr και στο πλαίσιο της νέας συνεργασίας με το sportaltv.gr παρακολουθήσατε ζωντανά την μετάδοση του κρίσιμου εκτός έδρας αγώνα της ομάδας στo Γήπεδο της Νεάπολης με αντίπαλο την ιστορική ομάδα του Ιωνικού.