Στην επανάληψη ήταν Θύελλα (3-0)

Σε ένα σκληρό παιχνίδι για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α η Θύελλα κέρδισε μέσα στην έδρα της 3-0 τον ΑΟ Κουβαρα.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις με την Θύελλα να έχει ανούσια κατοχή και τα δυνατά μαρκαρίσματα να ξεχωρίζουν.

Και οι δύο ομάδες δεν έφταναν εύκολα στις αντίπαλες περιοχές και έτσι αναπόφευκτα το σκορ του ημιχρόνου ήταν 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα η ομάδα της Ραφήνας ανέβασε στροφές και άρχισε να παίζει καλύτερο ποδόσφαιρο. Στο 60΄ο Γεραγωτέλης σούταρε με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και στην επαναφορά να του γίνεται πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Καζάτζης που ευστόχησε και έκανε το 1-0. Η Θύελλα συνέχισε να πιέζει και λίγα λεπτά αργότερα στο 65΄ο Καζάτζης πάλι με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκόρ στο 2-0.Το παιχνίδι έδειξε ότι έτσι θα τελειώσει όμως στο 85΄ ο Μαριέτης με κεφαλιά πέτυχε το 3-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Με αυτή την νίκη η Θύελλα έφτασε τους 60 βαθμούς και ξέφυγε ακόμα περισσότερο από τους διώκτες της.

Θύελλα Ραφήνας(Τσιγκούλης):Κατσιούλης,Οικονόμου,Στάφα(55΄Τσέλιος), Μανουσάκης, Τασσόπουλος,Ντούνης,Μουλλάκης(50΄Αθανασόπουλος), Καζάτζης,Γεραγωτέλης, Κατσούγκρης, Μαριέτης

ΑΟ Κουβαράς():Αποστολίδης,Σύρος,Βαγγέλι,Δημογιάννης(32΄Πίστας),Τζάνης,Αναγνώστου,Αλεξίου(79΄Θεοδωρίδης),Δημητρακόπουλος
Πλάκα,Σακελλάρι,Δημητρόπουλος(75΄Ούτσικας)