Φιλική 4άρα η Τριγλία

Με δύο γκολ του Σαγανά (7΄και 20΄), ένα του Κόντι (38′) και ένα του Παπαδόπουλου (70΄) η Τριγλία επικράτησε εκτός έδρας σε φιλικό αγώνα του Χαραυγιακού με 4-2.

Η Τριγλία μπήκε δυνατά στο παιχνίδι κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο 20λεπτο με δύο γκολ, πριν τη λήξη του ημιχρόνου σημείωσε το 0-3, χαλάρωσε μετά και λόγω των αλλαγών που έκανε ο προπονητής της ομάδος Ηλίας Καλοπήτας, μείωσαν οι γηπεδούχοι 2-3, όμως χάρις στο τέρμα του Παπαδόπουλου τέλειωσαν τον αγώνα 2-4.

Σε γενικές γραμμές ο κ. Καλοπήτας έμεινε ευχαριστημένος από την ομάδα του τουλάχιστον επιθετικά όπου οι παίκτες του βρήκαν δίκτυα 4 φορές.

Ακόμα βέβαια υπάρχει χρόνος για περαιτέρω βελτίωση.