“Αέρας” ο Αήττητος πέρασε από το Αλιβέρι! 2-0 τον Ταμυναϊκό

Δεν σταμάτησε ούτε στο Αλιβέρι, ο Αήττητος! Νίκησε 2-0 τον Ταμυναϊκό και συνεχίζει ακάθεκτος την ξέφρενη πορεία του προς την άνοδο. Τα γκολ της νίκης σημείωσαν Κωστόπουλος και Μουστάκης.

Ο Ταμυναϊκός, που εδώ και καιρό παίζει με σημαντικές ελλείψεις λόγω τραυματισμών βασικών του παικτών, προσπάθησε κόντρα στους σίγουρους πρωταθλητές του 7ου ομίλου, αλλά δεν σκόραρε, ενώ δέχτηκε το πρώτο γκολ στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου, γεγονός που έκανε το έργο του ακόμη πιο δύσκολο.

Στο 42′ ο Ταμυναϊκός έφτασε κοντά στο γκολ, όταν ο Ραμπαβίλας έπιασε ένα καλό σουτ στη γωνία, αλλά ο Χαλκιδέος γκολκίπερ του Αήττητου, Μιχελής, έπεσε σωστά και έσωσε την εστία του.

Τρία λεπτά αργότερα η ομάδα της Αν. Αττικής άνοιξε το σκορ. Συγκεκριμένα στο 45′ από φάουλ του Γκούμα στο δεύτερο δοκάρι, ο αφύλακτος Κωστόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 0-1.

Στο β’ ημίχρονο ο Ταμυναϊκός θέλησε να ανέβει πιο ψηλά και στο 63′ ο Ραμπαβίλας βρέθηκε και πάλι σε θέση βολής, όπως στη φάση του 42ου λεπτού.

Ο Ραμπαβίλας σούταρε, αλλά ο Μιχελής κατέβασε τα ρολά και κράτησε το 0-1 για την ομάδα του.

Στο 72′, όμως, οι φιλοξενούμενοι έδωσαν …πρόωρο τέλος στο ματς. Μετά από φάση διαρκείας στα αλιβεριώτικα καρέ, η μπάλα στρώθηκε στον Μουστάκη που με σουτ έκανε το 0-2.

Σε γενικές γραμμές πάντως, στο β’ ημίχρονο ο Αήττητος είχε το πάνω χέρι στο ματς, με τον Ταμυναϊκό να κάνει φιλότιμη προσπάθεια να γλιτώσει την ήττα, χωρίς το αποτέλεσμα να είναι το επιθυμητό.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Λαθουράς): Μπασινάς, Καρράς, Πιλάτης, Καρατζάς, Βασ. Αναστασίου, Μαν. Αναστασίου, Ζάχι (75′ Νικ. Μήτρου), Κούρτης (65′ Κρόκος), Ανδρ. Μήτρου (88′ Κ. Κατσάμπας), Ραμπαβίλας, Παπαδάκης (80′ Π. Κατσάμπας).

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ: Μιχελής, Μουστάκης, Βιδάλης, Κωστόπουλος, Χριστοφιλέας (90′ Μωυσιαδης), Κατσικογιάννης (85′ Τσέπας), Νικλιτσιώτης, Γκούμας, Κρητικός (89′ Μαραθανιός), Τσιλγκίρης, Φαρινόλα.