Αλλάζουν από τη νέα σεζόν οι όμιλοι της Γ Εθνικής. Όπως έγινε γνωστό η σέντρα του νέου πρωταθλήματος θα γίνει στις 30 Σεπτεμβρίου. Η κλήρωση θα γίνει στις 12/9 (15:00 στο Γουδί)
Μάλιστα, οι ομάδες της Ανατολικής Αττικής, η Θύελλα Ραφήνας και ο Παλληνιακός, όπως αποφασίστηκε, θα πάνε σε όμιλο με αυτές τις ΕΠΣ Ηλείας, της ΕΠΣ Αχαΐας και της ΕΠΣ Δωδεκανήσων.
Αναλυτικά ο 8ος όμιλος που θα συμμετέχουν οι ομάδες της ΕΠΣΑΝΑ έχει ως εξης:
8ος όμιλος
Πανηλειακός
ΠΑΟ Βάρδας
Αστέρας Αμαλιάδας
Νίκη Τραγανού
Παναιγιάλειος
Διαγόρας Βραχνέικων
Πανμοβριακός Ριόλου
Θύελλα Ραφήνας
Παλληνιακός
Αχαρναϊκός
Διαγόρας Ρόδου
Ιάλυσος Ρόδου
Φοίβος Κρεμαστής
Αναλυτικά οι οκτώ όμιλοι της Γ’ Εθνικής έχουν ως εξής:
1ος όμιλος
Εθνικός Αλεξανδρούπολης
ΠΑΟΚ Κοσμίου
Άρης Αβάτου
Ορφέας Ξάνθης
Ασπίδα Ξάνθης
Καβάλα
Νέστος Χρυσούπολης
Αετός Ορφανού
Κεραυνός Πέρνης
Πανσερραϊκός
Εθνικός Σιδηροκάστρου
Απόλλων Παραλιμνίου
ΑΕ Καλαμπακίου
Αλέξανδρος Κιλκίς
2ος όμιλος
Άρης Παλαιοχωρίου
Μακεδονικός
Αλμωπός Αριδαίας
Εδεσσαϊκός
Πιερικός
Αγροτικός Αστέρας
ΑΠΕ Λαγκαδά
Βέροια
ΠΑΟ Κουφαλίων
Ολυμπιακός Κυμίνων
ΠΟ Τριγλίας
ΑΣ Γιαννιτσά
Νίκη Αγκαθιάς
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Μελιτέας Μελίτης
Ερμής Αμυνταίου
3ος όμιλος
Τηλυκράτης Λευκάδας
Μακεδονικός Φούφα
Θεσπρωτός
ΑΕ Λευκίμμης
Δόξα Κρανούλας
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Θρίαμβος Σερβανιών
Μακεδονικός Σιάτιστας
Γρεβενά Αεράτα
Σούλι Παραμυθιάς
ΑΟ Φλωριάδας
Κρόνος Αργυράδων
Αχέρων Καναλακίου
Ναυπακτιακός Αστέρας
4ος όμιλος
Πιερικός
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Νίκη Βόλου
Αστέρας Ιτέας
ΓΣ Αλμυρού
Ολυμπιακός Βόλου
ΑΟ Σελλάνων
Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΣ Μετέωρα
Θησέας Αγριάς
Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Μακρυχωρίου
Φωκικός
ΑΟ Στυλίδας
5ος όμιλος
Εθνικός Πειραιά
Προοδευτική
Κερατσίνι
Ιωνικός
Ατρόμητος Πειραιά
Αμπελακιακός
ΟΦ Ιεράπετρας
ΑΕ Νεάπολης
Ατσαλένιος
Γιούχτας
ΑΟ Επισκοπής
ΑΟ Παλαιόχωρας
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
6ος όμιλος
Αιγάλεω
Ηλυσιακός
Αγιος Ιερόθεος
Αγιοι Ανάργυροι
Χαραυγιακός
ΑΟ Χαλκίς
Απόλλων Ερετριας
ΠΑΣ Κόρινθος
Πανθηραϊκος
Θύελλα Καμαρίου
Αιολικός
7ος όμιλος
ΑΟ Εικοσιμίας
ΑΟ Κατασταρίου
Καλαμάτα
Παμισος
Αστέρας Βλαχιώτη
ΑΕ Πελλάνας
Παναρκαδικός
Ερμιονίδα
Παναργειακός
Ενωση Λέρνας
Ασπρόπυργος
Μανδραϊκός
Αμβρυσσέας Διστομου
ΑΟ Υπάτου
8ος όμιλος
Διαγόρας Ρόδου
Ιάλυσος
Φοίβος Κρεμαστής
Αχαρναϊκός
Θύελλα Ραφήνας
Παλληνιακός
Παναιγειάλιος
Διαγόρας Βραχνεϊκων
Πανομβριακός
Αστέρας Αμαλιάδας
Πανηλειακός
ΠΑΟ Βάρδας
Νίκη Τραγανού