Ανατροπή και νίκη για Θησέα, 3-1 τον Παθιακάκη

Την παρθενική φετινή του νίκη σημείωσε ο Θησέας Νέας Μάκρης, που επιβλήθηκε 3-1 εκτός έδρας του Παθιακάκη με ανατροπή, το απόγευμα της Κυριακής (4/10) για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑΝΑ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Δημάτσα στο 7ο λεπτό, ενώ στο 13’ ο Φουκαράς ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι. Το 1-1 ήταν σκορ ημιχρόνου με τον Μανουσάκη στο 79’ με κεφαλιά να κάνει το 1-2 και στο 81’ ο Καραγεώργος στην αντεπίθεση με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτήτευσαν οι Φωστέρης, Αλεξοπούλου, Σπίθας.

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ (Τ. Κιλιμτζίδης): Πήδουλας, Κατσαρίδης (55’ Κωστένογλου), Στάσης, Δρόσος, Καψιόχας, Αγγελίνας, Ανεζύρης (46’ Μανγκαλατζίου), Κατσιγιάννης, Λιάκος, Ρόμπολας, Δημάτσας.

ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. (Β. Χατζηαναστασίου): Κατσιούλης, Μανουσάκης, Γεωργιάδης, Βεϊζάι, Παυλάκης, Καραλής, Τσαλούχος, Φουκαράς (84’ Αζάλ), Καραβατάκης, Νικηφοράκης (46’ Οικονόμου), Πράπας (73’ Καραγεώργος).