Απέδρασε η Σταμάτα από τη Ραφήνα, 1-0 τον Αετό Πικερμίου

Η Σταμάτα με γκολ του Χαμπέρη στο 63′, επικράτησε με 1-0 σε βάρος του Αετού Πικερμίου, το απόγευμα του Σαββάτου στη Ραφήνα, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β΄ ΕΠΣΑΝΑ.

Ο Αετός μετά και από αυτή την ήττα, συμπληρώνει εννέα αγωνιστικές χωρίς νίκη, έχει μείνει πίσω βαθμολογικά και σύμφωνα με πληροφορίες του irafina.gr, αναμένονται εξελίξεις στην ομάδα του Πικερμίου.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι Πικερμιώτες ήταν εκείνοι που μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και είχαν καθολική υπεροχή στο πρώτο μέρος, ακόμα και όταν έμειναν με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Δογάνη στο 32′, με απευθείας κόκκινη κάρτα . Χαρακτηριστικό είναι πως από τις δέκα ευκαιρίες που καταγράψαμε, η εννέα άνηκαν στους γηπεδούχους, ενώ η Σταμάτα “επισκέφτηκε” για πρώτη φορά τα καρέ του Μεϊντάνη στο 39′.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα του παιχνιδιού ήταν διαφορετική, καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Στο 62′ η Σταμάτα, έφτασε κοντά στο γκολ, όμως η κεφαλιά του Χαμπέρη σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο ίδιος παίκτης με κοντινό πλασέ ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ.

Η Σταμάτα είχε ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματα της, όμως στο 73′ ο Μεϊντάνης έκανε σωτήρια επέμβαση σε τετ α τετ του Παπιδάκη, ενώ στο 87′ σουτ του Λάμπουρα σταμάτησε στο δοκάρι.

Το φιλμ του αγώνα

4′ Κοντινό πλασέ του Δογάνη, απέκρουσε ο Μορφονιός

6′ Εκτέλεση φάουλ από τον Δοαγάνη,  απέκρουσε ο Μορφονιός

6′ Κεφαλιά του Καδίτη, πέρασε άουτ

20′ Κοντινό πλασέ του Δογάνι, απέκρουσε ο Μορφονιός

23′ Σουτ του Καδίτη, πέρασε άουτ

28′ Σουτ του Καλογραιάκη, πέρασε άουτ

32′ Κόκκινη κάρτα στον Δογάνη

39′ Σουτ του Λάμπουρα, πέρασε άουτ

45′ Κεφαλιά του Καραβατάκη, πέρασε άουτ

59′ Σουτ του Φαραντάκη πέρασε άουτ

62′ Δοκάρι για την Σταμάτα σε κεφαλιά του Χαμπέρη

63′ Γκολ! Ο Χαμπέρης με κοντινό πλασέ κάνει το 0-1

73′ Μεγάλη ευκαιρία για την Σταμάτα. οΟΜεϊντάνης έκανε σωτήρια επέμβαση σε τετ α τετ του Παπιδάκη.

82′ Σουτ του Ραπολάρι πέρασε άουτ

87′ Σουτ του Λάμπουρα σταμάτησε στο δοκάρι

Διαιτήτευσαν οι Βλάχος Αντ., Τζαφόλιας Β., Πολίτης

Αετός Πικερμίου: Μεϊντάνης, Δημητρίου (83′ Τσιούμας Β.), Γκιντίδης, Καδίτης, Καλογραιάκης (77′ Διαμαντής), Άμερ, Κόλλιας (65′ Ραπολάρι), Τσιούμας Δ., Καραβατάκης, Δογάνης, Μπερέτης

Σταμάτα: Μορφονιός, Λαμπουρας, Χατζής, Μπόρας, Σφακιανάκης Αντ., Μπίντζος, Παπιδάκης (84′ Μπερμπαντης), Φαραντάκης, Χαμπέρης (74′ Ιορδανίδης), Σφακιανάκης Κ. (64′ Σφακιανάκης Αγγ.), Ντούρας (35′ Παπαζης)