Ασταμάτητη η Θύελλα Ραφήνας 3-0 στο ρελαντί τη Μικρασιατική Χίου

Non stop η Θύελλα Ραφήνας μετά την επανεκκίνηση του πρωταθλήματος βαδίζει από επιτυχία σε επιτυχία. Σήμερα είχε εύκολο έργο, αφού απέναντί της ήταν η προτελευταία της βαθμολογίας, η Μικρασιατική Χίου, με συνέπεια να επικρατήσει με σχετική άνεση 3-0.

Η καλή μέρα από το πρωί φάνηκε στο δημοτικό γήπεδο της Ραφήνας, αφού μόλις στο 3ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με ένα υπέροχο σουτ του Σουλτανίδη. Πέντε λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Μ. Παπαδόπουλος έκανε το 2-0 με εύστοχο πλασέ, ενώ το τελικό 3-0 έγραψε ο Δρόσης με μπαλιά πάρε βάλε του Ζέκιο στο 86΄.

Το ματς δεν αντέχει σε… υψηλή κριτική μια και η φιλοξενούμενη ομάδα του Χριστόφορου Τσατσαρώνη δεν μπόρεσε να απειλήσει την εστία του Σταματόπουλου πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Η Θύελλα όχι απλά διατήρησε το αήττητο, αλλά πλέον καμαρώνει στις ψηλότερες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα (τούτη την ώρα αγωνίζεται ο Αίας Σαλαμίνας).

Το φιλμ του αγώνα

Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Σκανδάλης των φιλοξενούμενων βρέθηκε σε καλή θέση, αλλά τον πρόλαβε η άμυνα των γηπεδούχων

Στο 3ο λεπτό έγινε το 1-0 με τον Σουλτανίδη

Στο 26΄ μακρινό σουτ του Δημητρίου φεύγει πάνω απ΄τα δοκάρια του Συριώδη

Στο 37΄ πάλι από δεξιά έγινε επικίνδυνη η Θύελλα με τον Μαργέτη που έβγαλε σέντρα αλλά την κεφαλιά του Παπαδόπουλου απέκρουσε ο γκολκίπερ της ομάδας της Χίου

Στο 39΄ ο Νταλάκας εκτέλεσε ένα φάουλ λίγο άουτ

Στο 40΄ ο Παπαδόπουλος έκανε το 2-0

Τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου ήταν για την Μικρασιατική όταν στο 42΄ ο Μελέκος με κεφαλιά σε εμφανή θέση για γκολ, αστόχησε όμως στέλνοντας τη μπάλα άουτ

Στην επανάληψη ο Σουλτανίδης έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 59΄ όταν βρέθηκε τετ α τετ με τον Συριώδη αλλά τον νίκησε ο τερματοφύλακας της αντίπαλης ομάδας

Στο 86΄ ο Δρόσης από πάσα του Ζέκιο έκανε το 3-0

Και στις καθυστερήσεις ο ίδιος παίκτης, ο Δρόσης αστόχησε από κοντά κι έχασε την ευκαιρία να σημειώσει κι άλλο γκολ.

Εντύπωση μας έκανε η κάκιστη διαιτησία του Μαν. Σαμιωτάκη (Συνδέσμου Ηρακλείου) σε ένα ματς ήσυχο χωρίς δύσκολες φάσεις. Εντούτοις πολλές αποφάσεις του ήταν αλλού για αλλού. Ευτυχώς που δεν έκριναν την έκβαση του αγώνα. Βοηθοί ήταν οι Ν. Γενναίος και Νικ’ητας Βλατάκης (Αθηνών).

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Νίκος Μεσολόγγης): Σταματόπουλος, Μαργέτης, Νταλάκας, Γεωργόπουλος, Μπαριτάκης (84΄ Τσάκωνας), Γεραγωτέλλης (52΄ Ζέκιο), Μανουσάκης (52΄ Φύτρος), Σουλτανίδης (85΄ Ντόσκας), Μιχ. Παπαδόπουλος (85΄ Παντελίδης), Δημητρίου, Δρόσης.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ ΧΙΟΥ (Χριστοφ. Τσατσαρώνης): Συρι΄δης, Μπινίκος, Κυκλαδίτης, Ρηγανιάς, Μοσχούρης, Κλήμης (62΄ Πούλιος), Σκανδάλης (62΄ Φαφαλιός), Παγούδης (76΄ Ιωάννου), Νούρε (29΄ λόγω τραυματισμού Αλεξόπουλος – 76΄ Κακούσιος), Μελέκος, Γιασεμής.

Επισκεφτείτε το πάμε στοίχημα mobile του ΟΠΑΠ μέσα από την εφαρμογή pamestoixima app διαθέσιμη για download σε συσκευές Android (Samsung, Huwaei, Xaiomi, κ.α) και μέσω iOS για κινητά τηλέφωνα iPhone και ταμπλέτες iPad. Βρείτε πληθώρα στοιχηματικών αγορών για pre-match και live betting.