Ατσαλένιος-Θύελλα Ραφ: Στοιχηματική ανάλυση από τους betarades

Το στοιχηματικό σάιτ www.betarades.gr αναλύει τον αγώνα του Ατσαλένιου με την Θύελλα Ραφήνας, που διεξάγεται σήμερα στο γήπεδο του Ατσαλένιου στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής για τον 4ο όμιλο της Γ΄Εθνικής.

ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ

Γήπεδο: Ατσαλένιου

Προϊστορία δεκαετίας: –

Καιρός: 11o C, Αραιή Συννεφιά
Διαιτητής: Κοκκινάκης (Λασιθίου)

ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε ο Ατσαλένιος, μετά και την εντός έδρας νίκη του επί της Κηφισιάς (2-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βασίλη Κρασανάκη φιλοξενήθηκε από τον Εργοτέλη, στο πρώτο παιχνίδι μακριά από την έδρα του, μετά από τέσσερις διαδοχικές μπροστά στο κοινό του. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με το αυτογκόλ του Νικολακάκη στο τρίτο μόλις λεπτό, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό, καθως δέχθηκαν την ισοφάριση στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, με το 1-1 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Με το βαθμό που πήρε, ο προσφυγικός σύλλογος είναι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 29 βαθμούς, τέσσερις μακριά από τον πρωτοπόρο Ιωνικό. Παράλληλα, έχει την δεύτερη καλύτερη επίθεση της κατηγορίας με 27 τέρματα στο ενεργητικό της. Πέντε νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός του στο πρωτάθλημα. Εκτός αποστολής είναι οι Καρβελλάς και Παπαδομιχελάκης.

Στην αποστολή της Προοδευτικής για το σημερινό παιχνίδι βρίσκονται οι: Ματαλλιωτάκης, Γιαγκιόζης, Ρουμπάκης, Πετράκης, Αραβιάκης, Πρωτογεράκης, Γενιτσαρίδης, Χατζηανδρέου, Πετράς, Μπουτσάκης, Φραγκιαδάκης, Τριανταφύλλου, Αμπντουραχμάνι, Χαρίτος, Σταθόγλου, Νταγκόντι, Γιαννόπουλος και Σακλαμάκης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον Εργοτέλη για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΘΥΕΛΛΑ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΩΣ ΡΑΦΗΝΑΣ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και εννέα αγωνιστικές η Θύελλα Διασταυρώσεως Ραφήνας, η οποία μετράει πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα της Ραφήνας φιλοξένησε την Ρόδο, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του Πέτρου Τσιγκούλη στον πάγκο της ομάδας, καθώς την Παρασκευή υπέβαλλε την παραίτηση του. Μετά και από αυτή την ήττα της, η Θύελλα βρίσκεται στην δωδέκατη θέση, όπου και μετράει 15 βαθμούς και “συγκατοικεί” με την Κηφισιά. Δυο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της. Στον πάγκο της Θύελλας για το σημερινό παιχνίδι θα είναι ο προπονητής της ομάδας νέων, Θοδωρής Βιάδης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Ρόδο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.