Δεν σταματά πουθενά η Τριγλία, έκανε το 8/8 με νίκη 2-3 κόντρα στον Παθιακάκη

Ακόμα μία νίκη πέτυχε η Τριγλία η οποία το Σάββατο (24/10) έκανε το 8/8 στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΑΝΑ και πιο συγκεκριμένα στον 2ο όμιλο όπου και αγωνίζεται.

Η ομάδα του Γιώργου Παπακωστούλη νίκησε τον Παθιακάκη εκτός έδρας με 3-2 και έφτασε τους 24 βαθμούς, τα 20 τέρματα υπέρ και έχοντας δεχτεί μόλις 4 σε αυτά τα 8 πρώτα ματς, ενώ ο Παθιακάκης παρέμεινε στους 7 πόντους όσους έχει και η Σταμάτα με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν στην 7η θέση.

Μόλις στο 4′ ο Ζαφειρόπουλος άνοιξε το σκορ και στο 22′ ο Σένε έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του για το 0-2. Ο Παθιακάκης μείωσε στο 25′ σε 1-2 με τέρμα του Γκουβάτσου, πριν πάρει πάλι το… όπλο του ο Σένε και κάνει το 1-3, ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Σένε έχασε πέναλτι και την ευκαιρία να κάνει το 1-4, με τον Παθιακάκη απλώς να μειώνει στο τελικό 2-3.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Κόρμπας, Τζίτζης, Αρβανιτίδης (88′ Κονταρίνης), Μεϊμάρογλου, Τσούκας Ι., Τσάγγαρης, Παπαδιονυσίου (57′ Τσούκας Κ.), Νταής, Σένε, Βίλα (55′ Καραγιάννης), Ζαφειρόπουλος (Κουμουτσέας).