Διπλό η Τριγλία, 2-1 με ανατροπή τον Παθιακάκη!

Η Τριγλία Ραφήνας κατάφερε να πάρει τη νίκη εκτός έδρας επί του Παθιακάκη με σκορ 2-1, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ. Με το αποτέλεσμα αυτό οι γηπεδούχοι έμπλεξαν για τα καλά, αφού παρέμειναν στην προτελευταία θέση, δύο πόντους πίσω από τον τελευταίο Παμπαιανικό.

Ο Παθιακάκης είχε δοκάρι στο 17’ με τον Μανγκαλαντζίου και στο 27’ πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Ανεζύρη. Ωστόσο, η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόλις για τρία λεπτά, αφού στο 30’ η Τριγλία έφερε το ματς στα ίσια με τον Τσούκα, με το 1-1 να είναι σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η εκτελεστική δεινότητα του Μουστόγιαννη έγειρε την πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενούμενων, που πήραν τους τρεις βαθμούς. Ο πολύπειρος μεσοεπιθετικός με απευθείας εκτέλεση φάουλ δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Σπανό και έγραψε το τελικό 1-2.

Το ματς σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Κωστένογλου, ο οποίος υπέστη κάταγμα βραχίονα και θα υποβληθεί τις επόμενες ημέρες σε χειρουργική επέμβαση.

Διαιτήτευσαν οι Κορωνιάς, Πολυχρονιάδης, Γκούβας.

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ (Γ .Παπασταματίου): Σπανός, Τζάος, Ξενάκης, Γκάτζιος, Καψιόχας, Μανγκαλατζίου, Ανεζύρης, Γεωργαντώνης, Κωστένογλου ( 42’ λ. τρ. Ντάσης),
Αγγελίνας, Μπάσολη (58’ Τσαΐνης).

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦ. (Σ. Ασλάνογλου): Μπάρδης, Παπαδιονυσίου, Αρβανιτίδης, Τσούκας, Νικολακόπουλος, Κονταρίνης, Ζαφειρόπουλος (91’ Πετράκης), Κακαράς, Τσαγκάρης, Μουστόγιαννης, Τσούκας (82’ Δελαπόρτας).