Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Θύελλα Ραφήνας – Ρόδος 0-1 (τελικό)

Παρακολουθήστε μέσα από το iRafina.gr λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ της Θύελλας Ραφήνας και της Ρόδου, για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Τον αγώνα, που ξεκινά στις 15:00, θα διευθύνει ο Γκριτζέπης του Συνδέσμου Αρκαδίας, με βοηθούς τους Τσούκα και Σταματόπουλο του Συνδέσμου Αρκαδίας.

15.00 Ξεκίνησε ο αγώνας

Κρίσιμος ο αγώνας για τη Θύελλα που θέλει σήμερα το τρίποντο για να πάρει βαθμολογική ανάσα, απέναντι σε μια δυνατή ομάδα που όμως προέρχεται από βαριά ήττα στην έδρα της από τον Εργοτέλη 0-3.

3΄Οι παίκτες της Θύελλας διαμαρτύρονται για χέρι αμυντικού μεσ την περιοχή της Ρόδου

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά για τις δύο ομάδες, δεν έχει σημειωθεί καμμία αξιόλογη φάση.

12΄Εκτέλεση φάουλ του Χαρακτίδη στα χέρια του Πάππου

15΄Φάουλ κέρδισε έξω από την περιοχή της Θύελλας η Ρόδος. Το εκτέλεσε ο Κουρούπης, όμως δεν ανησύχησε την εστία του Κατσιούλη.

Πέρασαν τα πρώτα 20 λεπτά και οι δύο ομάδες δεν έχουν βγάλει ακομα μια καλή φάση. Παιχνίδι κέντρου έχουμε κυρίως.

28΄Καλή μπαλιά του Ανδρεαδάκη δεν πρόλαβε ο Ζέκιο να πλασάρει αν και ήταν σε πλεονεκτική θέση

32΄Φάουλ σε καλή θέση για την Θύελλα. Το εκτέλεσε ο αρχηγός, Χαρακτίδης άουτ

Ένα λεπτό πριν τη λήξη και η Ρόδος χάρη στην καλή αμυντική λειτουργία της δεν αφήνει τους επιθετικούς της Θύελλας να απειλήσουν την αντίπαλη εστία

45΄Λήξη του ημιχρόνου χωρίς σκορ. Μέτριο το πρώτο 45λεπτο, δεν είχε φάσεις και ήταν φτωχό από  θέαμα

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

55΄ΓΚΟΛ! Ο Στεφανίδης εκμεταλλεύτηκε με μακρινό σουτ την ευκαιρία που του δόθηκε, μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα της Θύελλας Κατσιούλη σε σουτ του Χατζηλιόντα και έγραψε το 0-1.

60΄Κίτρινη στους Ανδρεαδάκη και Κωνσταντίνου

62΄Κίτρινη και στον Κατσιούλη

Μετά το γκολ άρψισαν οι καθυστερήσεις από τους φιλοξενούμενους και τα νεύρα από τους γηπεδούχους

67΄Πρώτη αλλαγή για τη Ρόδο. Ο Νικήτας στη θέση του τραυματία Ανδρίκου

Όσο περνάει η ώρα μεγαλώνει η ένταση στο παιχνίδι κυρίως για τους παίκτες της Θύελλας

71΄Αλλαγή και για τη Θύελλα. Στη θέση του Δημητρίου ο νεοαποκτηθείς Γοργάκης

76΄Κίτρινη ο Πάππος

Πιέζει η Θύελλα, αλλά δεν βγάζει φάσεις

77΄Αλλαγή για τη Ρόδο. Ο Ιμεραλιλάι αντί Τορεζάνι

78΄Νέο στημένο για τη Θύελλα. Ο Χαρακτίδης σέντρα, εύκολα μπλοκάρει ο Πάππος

Δεν παίζεται ποδόσφαιρο. Συνεχή σφυρίγματα και καθυστερήσεις από τους παίκτες της Ρόδου, οι οποίοι προσπαθούν να ροκανίσουν τον χρόνο

83΄Σέντρα του Ζέκιο καθαρίζουν την φάση οι  αμυντικοί

85΄Η μεγαλύτερη ευκαιρία για την Θύελλα να ισοφαρίσει. Πρώτα με τον Ζέκιο που έφυγε από δεξιά σούτααρε η μπάλα βρήκε το δοκάρι και στην επιστροφή ο Χαρακτίδης από καλή θέση σούτάρει πάνω στα σώματα των αμυντικών

87΄Ο Γκίκας μεσ την αντίπαλη περιοχή δεν κατάφερε να σουτάρει κι  έδιωξαν οι αντίπαλοι παίκτες

90΄Τελευταία αλλαγή για τους φιλοξενουμενους. Κασαπάκης αντί Χατζηλιόντα

Τελευταίες προσπάθειες της Θύελλας για την ισοφάριση

93΄Τρομερή ευκαιρία από Ζέκιο και Βαζέχα αλλα΄δεν μπόρεσαν να βρουν καλά τη μπάλα για να τη στείλουν στα δίχτυα