Έχασε το ντέρμπι ο Αετός – Ήττα από τον Θησέα με 1-0

Δεν τα κατάφερε στο ντέρμπι κορυφής ο Αετός Πικερμίου ο οποίος γνώρισε την ήττα από τον Θησεά Νέας Μάκρης με 1-0 στο δημοτικό γήπεδο της Ραφήνας στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής.

Οι παίκτες του Χωριανόπουλου βρέθηκαν μακριά από τον καλό τους εαυτό και δίκαια γνώρισαν την ήττα από τον μαχητικό Θησέα, ο οποίος βρέθηκε μπροστά στο σκορ στις αρχές του δευτέρου μέρους όταν στο 47’ λεπτό ο Ρακιπλάρι μπήκε από δεξιά στην μεγάλη περιοχή του Αετού και με εκπληκτικό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Γκούτσια.

Η ομάδα του Αετού ανέβασε στροφές και πίεσε τον Θησέα όμως δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να απειλήσει τα καρέ του Βοτσίδη ενώ οι φιλοξενούμενοι παίζοντας με αντεπιθέσεις ήταν αυτοί που είχαν τις ευκαιρίες να διευρύνουν το σκορ.

Ο Θησέας πλέον είναι το μεγάλο φαβορί για την πρώτη θέση.

*Ο Αετός διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι σε ανατροπή του Ιωάννου από τον Βοτσίδη στο 23’ λεπτό
** Με πρόβλημα στο γόνατο αποχώρησε ο Αραζός
*** Έντονη παρουσία των φιλάθλων του Θησέα που γέμισαν τις εξέδρες των φιλοξενούμενων

Αετός Πικερμίου: Γκούτσιας, Μοιρώτσος, Μαρκάτος, Κονταρίνης, Καλογραιάκης, Γκιντίδης, Αραζός (57’ Τσέρμος), Βλασσόπουλος, Αϊδώνης, Κιλιμτζίδης (79’ Κάρατζ), Ιωάννου

Θησέας Νέας Μάκρης: Βοτσίδης, Μηναδάκης (67’ Ζούρος), Μαγγίνας, Κωνσταντόπουλος, Τσέλιος, Χατζόπουλος, Μαγκουσοχατζάκης (89’ Ζέρβας), Ρακιπλάρι, Ζιάγκος (75’ Αμάτι), Γεωργάτος, Ταμιχτσής